NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Kokių naujovių galime tikėtis sveikatingumo srityje 2023 metais?

Kokių naujovių galime tikėtis sveikatingumo srityje 2023 metais?

Įžengiant į 2023 m., pastebime, kad pandemijos padariniai vis dar išlikę beveik po trejų metų nuo jos pradžiios.

Nepaisant pandemijos, turėjusios įtakos kiekvienam mūsų gyvenimo aspektui, manome, kad teisinga sakyti, kad žmonės į sveikatingumą praėjusiais metais pradėjo žvelgti iš naujo. Remiantis 2020 m. apklausa, 80 % suaugusiųjų amerikiečių teigė, kad po pandemijos yra kur kas atidesni savo sveikatai, įtraukdami ir reguliariai praktikuodami sveikatos ritualus. O kaip per šiuos keletą metų pasikeitė mąstysena (ir manieros), susiję su sveikata?

Sportas bet kur ir bet kada

Laikinai uždarius sporto sales ir studijas, asmeniniai treneriai, kūno rengybos instruktoriai ir tradicinių sveikatingumo erdvių savininkai patyrė didžiulį smūgį. April Silverman, sertifikuota pilateso instruktorė ir April Nicole Studios Viljamsburge, Brukline, savininkė, dalijasi, kad jos verslui „virtualios sesijos atvėrė visiškai naują prieigos ir patogumo pasaulį“. Dėl pandemijos daugeliui žmonių buvo suteiktas lankstesnis tvarkaraštis ir daugiau laiko susikaupti bei teikti pirmenybę savęs priežiūrai. Tad fitnesas nebebus laikomas laisvalaikio užsiėmimu, o priimta, būtina norma. 

Sportas
Sportas
Shutterstock nuotr.

Atsirado daugiau prieinamų sveikatos priežiūros būdų

Nors pandemija uždėjo didžiulę naštą sveikatos priežiūros sistemoms visame pasaulyje, ji sukūrė visiškai naują (ir veiksmingą) būdą, kaip mes matome savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus: praktiškai. Vaizdo vizitai ir nuotoliniai pokalbiai užėmė pagrindinį vaidmenį sveikatos sistemoje. Žvelgiant į perspektyvą, 2020 m. vasario mėn. mažiau nei 1 % visų užsakymų buvo skirta nuotolinei sveikatos priežiūrai, o 2020 m. gegužės mėn. ši dalis išaugo iki maždaug 30–40 %. Be to, 2021 m. Amerikos medicinos asociacijos atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei 80 % pacientų turi geresnę prieigą prie sveikatos priežiūros paslaugų, o 62 % pacientų yra labiau patenkinti, kai jiems buvo teikiama nuotolinė sveikatos priežiūra. Na, o trys ketvirtadaliai amerikiečių teigė, kad norėtų ir toliau virtualiai valdyti savo sveikatos priežiūrą.  

Dėmesys psichinei gerovei 

Pandemijos metu depresijos ir nerimo paplitimas žymiai išaugo – 43% žmonių patiria daugiau nerimo ir 45% daugiau depresinių nuotaikų. Amerikiečiai užtikrintai susiduria su didėjančiomis psichikos sveikatos problemomis. Džiugu tai, kad po pandemijos sumažėjo stigma ieškant pagalbos – daugelis žmonių šiandien drąsiai kreipiasi į psichologus, psichiatrus, norėdami spręsti psichinės sveikatos problemas.

Atnaujintas dėmesys maisto perdirbimui 

Vis daugiau gyventojų renkasi tvarų gyvenimo būdą, tačiau pandemijos metu maisto švaistymas sukėlė didžiulę problemą. Šiuo metu maisto perdirbimas vėl populiarėja. „Nors ši sąvoka virėjams nėra nauja, pandemija neabejotinai paskatino pakeisti savo požiūrį“, – aiškina virtuvės šefas Borisas Ginet, restorano savininkas ir Bib Gourmand nominuoto restorano „Risbo“ savininkas. Dabar jis sutelkia dėmesį į „sąmoningos praktikos, kurią aistringai stengiasi išlaikyti savo restorane, kūrimą“. Ši lengvai įgyvendinama praktika gali padėti taupyti energiją, sumažinti maisto trūkumą ir sukurti sveikus, tvarius įpročius. Ir su laiku tai neabejotinai išspręs visuomenės tvarumo iššūkius ir padės išsaugoti mūsų mylimą žemę.

Atnaujintas dėmesys maisto perdirbimui
Atnaujintas dėmesys maisto perdirbimui
Shutterstock nuotr.

Supaprastinta odos priežiūra

Vartotojai vis labiau domisi tvarumu ir du pagrindiniai pokyčiai, kuriuos galima pastebėti grožio sferoje, yra pakartotinai užpildomos pakuotės ir perdirbamos tuščios pakuotės. Rinkos tyrimų bendrovės „Mintel“ duomenimis, grožio ir kosmetikos gaminių daugkartinio naudojimo pakuočių rinka nuo 2020 m. birželio iki 2021 m. gegužės mėn. išaugo 65 % vien tik JAV ir tikimasi, kad kiekvienais metais ji augs ir toliau. 

Mano išsaugoti straipsniai