2025 m. balandžio 21 d., Velykų pirmadienio rytą, Vatikano „Casa Santa Marta“ rezidencijoje, mirė popiežius Pranciškus. Jam buvo 88 metai. Mirtį 7:35 val. vietos laiku (8:35 val. Lietuvos laiku) paskelbė kardinolas Kevinas Farrellas, pabrėždamas, kad „visas jo gyvenimas buvo pašvęstas tarnystei Viešpačiui ir Jo Bažnyčiai“ .
Popiežius Pranciškus, gimęs Jorge Mario Bergoglio 1936 m. Buenos Airėse, buvo pirmasis popiežius iš Lotynų Amerikos, pirmasis jėzuitas ir pirmasis ne europietis pontifikas per daugiau nei tūkstantmetį. Jis buvo išrinktas 2013 m. kovo 13 d. Per savo pontifikatą jis pasižymėjo nuolankumu, artumu žmonėms ir siekiu reformuoti Bažnyčią. Jis pabrėžė socialinį teisingumą, rūpinosi vargšais ir marginalizuotaisiais bei skatino atvirą dialogą aktualiais visuomenės klausimais.
Nepaisant sveikatos problemų, įskaitant plaučių uždegimą, dėl kurio jis buvo hospitalizuotas 2025 m. vasarį, popiežius iki paskutinės dienos tęsė savo tarnystę. Vos dieną prieš mirtį jis pasirodė Šv. Petro aikštėje, kur tūkstančiams tikinčiųjų palinkėjo „Linksmų Velykų“
Popiežiaus mirtis sukrėtė tikinčiuosius visame pasaulyje. Pasaulio lyderiai reiškia užuojautas ir atiduoda pagarbą mirusiam popiežiui. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pavadino jį „nuolankiu žmogumi, stovėjusiu pažeidžiamiausių ir silpniausiųjų pusėje“

Lietuvos vadovai taip pat reiškia užuojautą dėl popiežiaus Pranciškaus netekties. Ministras pirmininkas prisiminė popiežiaus vizitą į Lietuvą 2018 metais kaip „ypatingai šiltą ir įkvepiantį prisiminimą“
Popiežiaus laidotuvės greičiausiai bus rengiamos Šv. Petro aikštėje praėjus 4–6 dienoms po jo mirties. Joms vadovaus Kardinolų kolegijos dekanas Giovanni Battista Re .
Popiežiaus Pranciškaus palikimas – tai nuolankumo, atjautos ir drąsos pavyzdys. Jo žodžiai ir darbai įkvėpė milijonus žmonių visame pasaulyje.