Stilistės ir įvaizdžio konsultantės Jomantės Vaitkutės vardas vis dažniau girdimas Lietuvos mados pasaulyje. Be jos neapsieina laidų filmavimai ar žurnalų fotosesijos. Visgi, link šios svajonės mergina ėjo tikslingai, pabaigė pasirinktas studijas ir nestokojo drąsos savo paslaugas siūlyti geriausiems šalies fotografams.
Stiliste dirbanti Jomantė Vaitkutė pasakoja, jog visad jautė trauką eksperimentuoti su stiliais ir gilinti žinias šioje srityje, o mada ją lydėjo nuo vaikystės.
„Pirmieji metai nebuvo tokie lengvi, kokius įsivaizdavau. Daug dirbau, kartais net nemokamai. Nebijojau, turėjau drąsos rašyti geriausiems šalies fotografams, papasakoti apie save. Taip pat Lietuvoje vyko stilistų kursai, kurių metu susikūriau pirmąjį portfolio. Taip po truputį viskas ir įsilingavo“, – savo sėkminga verslo istorijos pradžia pasakojo ji.
Visgi, stilisto profesija nėra tik apie gražių drabužių sudėliojimą ant modelio. Pasak Jomantės, ši veikla reikalauja ir ištvermės, nes fotosesijos – tik lengvoji tokio darbo dalis.
„Pasiruošimas fotosesijoms atima daug laiko ir fizinių jėgų, nes turi pasiruošti iš taško A į tašką B transportuoti begalę daiktų, o tai vėliau atsiliepia sveikatai. Pirmiausia pasiruošiame vizualinį koliažą, aptariame spalvas, įvaizdžio idėjas, poreikius, norus bei lūkesčius, o tuomet, jeigu tai žurnalo fotosesija, vyksti pas dizainerius, susirenki drabužius, papuošalus, jeigu asmeninė fotosesija – nuperki iš parduotuvių arba išsinuomoji. Pati fotosesija yra lengvasis darbas, kai viskas jau suruošta, tereikia aprengti ir nurengti modelį, tačiau po fotosesijos tenka vėl keliauti: į valyklas, į drabužių grąžinimus“, – profesinius užkulisius atskleidė stilistė.
Per savo patirtį, Jomantei teko dirbti su ne viena Lietuvos garsenybe: Milita Daikeryte, Dijora Petrikonyte, Karolina Meschino, Neringa Šiaudikyte, Viktorija Siegel, Jonu ir Simona Nainiai bei kitais. Tačiau stilistė primena, jog įvaizdžio konsultacines paslaugas gali užsisakyti kiekvienas, norinti į savo drabužių spintą įnešti naujų vėjų.
„Pigiausia paslauga, kainuojanti 50 eurų, yra „spintos kapsulė“, kuri susideda iš 12-15 daiktų, kurie visi dera tarpusavyje. Jeigu žmogus nori pasirinkti spintos analizę, kurios metu iš jo spintos turinio atrūšiuojami drabužiai, paruošiamas įvaizdis ir rekomenduojamų pirkinių sąrašas – tai kainuotų 200-400 EUR. Na, o asmeninio apsipirkimo valandos kaina – 50 EUR, bet aš drąsiai sakau – labiau apsimoka eiti apsipirkinėti su stilistu, negu išeiti vienam ir prisipirkti nereikalingų daiktų“, – teigė Jomantė.