Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
6 blogiausi tavo įpročiai

6 blogiausi tavo įpročiai, kurie atneša prastus pažymius

Įprasta manyti, jog blogi įpročiai gadina teigiamą įvaizdį kitų akyse, tačiau ar kada susimąstėme, kaip kasdien atliekami tie patys blogi įpročiai mažina mūsų produktyvumą bei motyvaciją? Jei stimulas mokytis kažkur dingo, net neabejojame, jog tvirtai įsikibusi laikaisi bent vieno iš šių neigiamų įpročių.

Užmiršti, kada tiksliai tau atsiskaitymai ar „Deadline’ai“

Žinoma, kaip gali gauti gerą pažymį iš atsiskaitymo, jei jį tiesiog užmiršai? Metas padėti šiam blogam įpročiui tašką. -Įsigyk kalendorių visiems darbams susirašyti. Tokiu būdu neužmirši, kada laukia kontrolinis darbas, kada turi užpildyti dokumentus ar nusipirkti reikalingus daiktus. Įsigyk širdžiai mielą užrašinę, kurią visuomet turėk rankinėje ar kuprinėje, o padarytus darbus išbrauk – taip matysi progresą ir net mažiausia užduotis neliks užmiršta. -Prašyk priminti. Be ko niekaip negali pabusti? Žinoma, be žadintuvo. Todėl įprask ir savo darbams „žadintuvus“ nustatyti. Beveik visi mobilieji ir išmanieji telefonai turi priminimų funkciją, išnaudok ją svarbiems darbams pasižymėti. Taip galėsi būti rami, kad svarbus darbas „neišgaruos“ tau iš galvos. -Jeigu nuolat užmiršti padaryti namų darbus, tau pagelbės maža gudrybė. Peržvelk rytojaus pamokų tvarkaraštį ir paklausk savęs, ką kiekvienai pamokai turėjai pasiruošti. Taip išjudinsi savo atmintį ir prisiminsi, ką tau reikėjo padaryti!

Pernelyg daug laiko praleidi [-[0]-]

Socialiniai tinklai sukurti tam, kad tu ten praleistumei kuo daugiau laiko. Vis tik tai nereiškia, kad turi pasiduoti ir elgtis būtent taip. Darbo valandos turėtų būti išnaudojamos efektyviam darbui, o ne sekimui, kas, ką ir kur nuveikė šiandien. Jei nori – užsiimk šia veikla po darbo, bet darbo metą išnaudok efektyviai.

Tavo kambaryje dėl netvarkos nebeįmanoma mokytis

Tavo drabužiai iš spintos persikėlė „gyventi“ ant grindų, prie lovos įsikūrė keletas neplautų puodelių, o po lova bijai žiūrėti, nes ten apsigyveno pamestos kojinės ir dulkių debesis… Kaip įmanoma tokioje aplinkoje mokytis?! -Pirmiausia, skirk pusę valandos ir pagaliau susitvarkyk kambarį. Taip, žinome, kad dėl mokslų ir kitų užsiėmimų tikrai neturi laiko tokiems niekams kaip kambarių tvarkymas, tačiau prisipažink, kiek laiko per parą praleidi tiesiog abejingai skaitydama naujas „Facebook“ žinutes? Pasidaryk kambaryje „generalinę“ tvarką – iškart bus lengviau. -Rask tinkamą vietą mokymuisi. Lovos rinktis nepatariame, nes tavo pasąmonė sieja ją su miego ir poilsio vieta, todėl informaciją bus daug sunkiau įsisavinti. Geriausia – gerai apšviestas tvarkingas stalas su patogia kėde. -Atmink, kad kambaryje nuolat turi palaikyti tvarką. Nejaugi norėsis tvarkyti šalia kalno skalbinių ar stirtos neplautų indų? Palaikyti tvarkai kasdien tereikia 5 minučių, tačiau jei apleisi savo kampelį, jam sutvarkyti prireiks daug daugiau laiko.

Visuomet darai du darbus vienu metu

Mokslininkai nustatė, kad iš tiesų kelias užduotis vienu metu sugeba atlikti vos 2 proc. visų Žemės gyventojų. Taigi nė neverta mėginti. Tokiu būdu ne tik mažini koncentraciją, bet ir gali pakenkti savo efektyvumui bei našumui. Tiesa ta, jog vertėtų apskaičiuoti jėgas bei koncentruoti energiją ten, kur jautiesi stipriausia.

Leidi blogoms [-[1]-] mažinti tavo produktyvumą mokantis

Iš savęs su visomis šaknimis išrauk įprotį ieškoti galimų priežasčių. Toks elgesys iš esmės nesiskiria nuo dingsčių kūrimo. Lygiai taip pat turėtu išmokti pasakyti ne, kai to tikrai nori. Privalai atskirti, kur atsisakymui yra svari priežastis, o kur tik sumąstyta dingstis. Atsikratyk įpročio užsiverti savyje. Net jei tavo diena – itin sunki ir jautiesi pavargusi, susierzinusi bei toli gražu netrykšti entuziazmu, neturėtum užsidaryti savyje bei leisti kitiems šalia tavęs jaustis nejaukiai. Kalbėkis, išsiliek, prašyk patarimo, bet tik ne užsisklęsk savyje. Tai didina produktyvumą, motyvacija, be to, jausdamasi harmoninga ir laiminga daugiau mokysiesi, stengsiesi.

Nesugebi perskaityti savo pačios rašysenos

Pamokoje ar paskaitoje įnirtingai konspektavai, o parėjusi namo niekaip nesugebi savo rašysenos įskaityti? Ką gi, teks tą patį darbą daryti dar kartelį. Arba išmokti rašyti įskaitomai! -Rašyk greitai, bet įskaitomai. Kai turėsi laiko, pasitreniruok rašyti greitai, tačiau įskaitomai. Nesistenk rašyti greičiau, nei įprastai, nes taip tik padidinsi riziką vėliau nesugebėti perskaityti savo pačios rašyto teksto. Niekas nereikalauja tavęs rašyti dailyraščiu, tačiau rašyk taip, kad nereikėtų spėlioti, ką vienas ar kitas brūkšnelis reiškia. -Spalvų galia. Būtinai įsigyk spalvotą markerį arba gelinių rašiklių. Pačią svarbiausią informaciją žymėk raudona spalva, o esmines santraukas – žalia. Taip kartojantis medžiagą nebereikės švaistyti laiko skaitant ilgus tekstus.

Mano išsaugoti straipsniai