Ar mėgsti kraują stingdančius filmus ir knygas? Drąsiai neri į tamsų mišką ieškoti nuotykių? Kartais, šviečiant mėnulio pilnačiai, įkiši nosį į kapines (pavyzdžiui, patikrinti, ar ten neslankioja kokia keista nežemiška būtybė)?
Svajoji susitikti su žaliais žmogeliukais iš kosmoso? Tamsūs kambariai ir visokie užkaboriai – tavo mėgstama vieta? „Adamsų šeimynėlė“ – serialas, kurio niekada nepraleidi?
Tuomet knyga „Tuneliai“ – kaip tik Tau. Jei šiek tiek pasistengsi, vienas iš penkių jos egzempliorių netrukus gali būti tavo.
Leidykla „Alma littera“ ir DELFI gatvė kviečia tave atsiversti savo nuotraukų albumą ir surasti ten nuotrauką vietos, daikto ar žmogaus, kurį vėliau regėjai pačiame baisiausiame košmare.
Jei tokios neturi, čiupk fotoaparatą ir pirmyn į medžioklę – įamžink ką nors baisaus, pasistenk tai paversti košmaru (na, bent jau pabandyk) ir atsiųsk mums.
Originalus nuotraukos pavadinimas ar trumpas komentaras uždirbs papildomą tašką.
Iš gautų fotografijų išrinksime pačias baisiausias, keisčiausias, įdomiausias, originaliausias, žodžiu, pačias pačiausias ir penkiems autoriams padovanosime po vieną britų rašytojų Rodericko Gordono bei Briano Williamso knygą „Tuneliai“.
Nuotraukas kviečiame siųsti iki rugpjūčio 31 d. adresu egle.digryte@delfi.lt. Laiške nurodykite savo kontaktus. Nuotraukų skaičius neribojamas – kuo bus daugiau vaizdų, tuo bus šiurpiau ir smagiau. Konkurso dalyvių darbus galite rasti, o patikusius įvertinti čia.
Ar kada nors pagalvojai, kad po žeme plyti kitas – tamsus, grėsmingas, kartais pavojingas – pasaulis? Ar gali įsivaizduoti, kad jame verda gyvenimas, ir niekas, visiškai niekas apie tai neįtaria?
Nebijai, kad kiekviename požemyje gali slėptis blyškiaveidė žmogysta, kuri persekios tave ne tik sapnuose, bet ir gimtojo miesto gatvėse? Ar esi tikras dėl savo artimųjų? Išdrįsk su Vilu „kastis gilyn“ ir atskleisti požemių paslaptis!
Knygų leidėjas B. Cunninghamas, vienintelis patikėjęs rašytojos Hario Poterio „mamos“ J. K. Rowling talentu, surado autorius, kurie parašė kitą knygą, sulaukusią pasaulinio pripažinimo – ji jau išleista 34 šalyse, pagal ją bus kuriamas filmas. „Tuneliai“ jau sulaukė tęsinio – antros dalies „Gilybė“, o autoriai šiuo metu rašo trečią.
Roderickas remontavo apgriuvusį seną namą Nortamptonšyre su didelėmis akmeninėmis sienomis. Vieną dieną kaimynas pasakė, kad nenustebtų, jei po namu būtų tunelių. Tuomet Roderickui kilo mintis apie 13-14 metų paauglį, kuris žavisi kasinėjimu, tačiau šios minties rašytojui išplėtoti nepavyko, kol Brianas nepapasakojo nugirstos istorijos apie Liverpulio darbininkus, atsitiktinai atradusius XIX a. tunelių labirintą Londone. Kai draugai pasidalijo savo idėjomis, pradėjo formuotis knygos siužetinė linija.
Kurdami „Tunelius“ ir jo tęsinius rašytojai kartu susėsdavo prie stalo ir pasakodavo vienas kitam savo idėjas, diskutuodavo apie siužetą ir personažus. Tokio pasikalbėjimo rezultatas – šūsnys popierių, brėžinių ir piešinių.
Roderickas, kuriam labiausiai patinka rašyti kompiuteriu, sukuria skyriaus juodraštį. Tuomet Brianas, kuriam priešingai nei kolegai – rašymas kompiuteriu yra visiškai svetimas, ima atspausdintus lapus ir brauko, perrašinėja tekstą, paraštes užpildo pastabomis ir grąžina lapus Roderickui, kuris vėl keliauja prie kompiuterio.
Taip draugai dirba, kol pavyksta sukurti abiem patinkantį tekstą. Rašytojai juokauja, kad po tokio rašymo proceso dabar net negalėtų pasakyti, kuris kurią knygos dalį sukūrė.
R. Gordonas gimė ir augo Londone. Biologijos studijos, kaip ir mokslo draugai Roderickui, buvo ne prie širdies, todėl daugiausia laiko praleido ne prie knygų ar universiteto auditorijose, o bendraudamas su draugu menininku B. Williamsu.
Baigęs studijas, Roderickas iki 2001 m. dirbo Londono verslo rajone Sityje, investiciniame banke. Juokaudamas Roderickas sako, kad dirbdamas banke rašydavo verslo planus, kurie dažnai būdavo tikri grožinės literatūros kūriniai.
B. Williamsas vaikystę praleido Zambijoje, o vėliau su šeima persikraustė į Liverpulį. Paauglystėje Brianas turėjo tris aistras – boksą, eksperimentinį meną ir mašinų lenktynes. Vėliau jis mokėsi „Slade“ menų mokykloje, kurią baigęs užsiėmė piešimu, performansais menu ir filmų scenarijų rašymu.