Lietuvių literatūra yra turtinga ir įvairi, siūlanti daugybę kūrinių, kurie praturtins bet kurios asmeninės bibliotekos lentynas.
„Balta drobulė“ – Antanas Škėma
Šis romanas laikomas vienu svarbiausių lietuvių literatūros kūrinių. Jame pasakojama apie emigranto gyvenimą, vidinius išgyvenimus ir tapatybės paieškas. Kūrinys išsiskiria modernistine forma ir giliu psichologizmu.
„Vilniaus pokeris“ – Ričardas Gavelis
Tai postmodernistinis romanas, atskleidžiantis Vilniaus miesto atmosferą ir sovietmečio realijas. Knyga pasižymi sudėtinga struktūra, simbolika ir giliomis filosofinėmis įžvalgomis.
„Tūla“ – Jurgis Kunčinas
Romane vaizduojama bohemiška Vilniaus aplinka ir tragiška meilės istorija. Kūrinys išsiskiria poetine kalba ir nostalgiška nuotaika, perteikiančia prarasto laiko ilgesį.
„Altorių šešėly“ – Vincas Mykolaitis-Putinas
Šis psichologinis romanas nagrinėja jauno kunigo vidinius konfliktus, tapatybės ir pašaukimo klausimus. Knyga laikoma lietuvių literatūros klasika.
„Metai“ – Kristijonas Donelaitis
Pirmasis lietuviškas epas, aprašantis XVIII a. lietuvių valstiečių gyvenimą per keturis metų laikus. Kūrinys vertinamas dėl savo literatūrinės vertės ir istorinės reikšmės.
„Pietinia kronikas“ – Rimantas Kmita
Šiame romane autorius vaizduoja Šiaulių miesto gyvenimą 9-ajame dešimtmetyje, naudodamas vietinį dialektą ir humorą. Knyga sulaukė didelio skaitytojų dėmesio dėl autentiško stiliaus ir nostalgiškos atmosferos.
Ši knyga buvo sukurta į filmą.
„Mylimi kaulai“ – Kotryna Zylė
Romane pasakojama moters istorija, kuri savo namuose saugo trijų vyrų kaulus. Kūrinys jungia kasdienybę su maginės realybės elementais, nagrinėja santykių, ištikimybės ir žmogiškumo temas.
„Naujagimiai“ – Jurga Tumasonytė
Novelių romanas, kuriame susipina įvairios istorijos, atskleidžiančios žmogaus gyvenimo sudėtingumą, ribines patirtis ir egzistencinius klausimus. Knyga išsiskiria magiškojo realizmo elementais ir savita pasaulio vizija.
„Anglų kalbos žodynas“ – Akvilina Cicėnaitė
Šis romanas – tai meditatyvus ir poetiškas pasakojimas apie žmogaus tapatybę, santykius ir gyvenimo prasmės paieškas šiuolaikiniame pasaulyje. Autorė nagrinėja vidinių ir išorinių sienų temas bei žmogaus gebėjimą jas įveikti.
„Remyga“ – Rimantas Kmita
Romane vaizduojamas Šiaulių miestas 1988–1993 metais, sovietų sąjungos griūties laikotarpiu. Kūrinys jungia realius istorinius įvykius su fikcija, nagrinėja žmonių vidinius konfliktus ir visuomenės pokyčius.