NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Greitas testas
aš esu laiminga

5 patarimai, kaip didinti pasitikėjimą savimi

Daugelis iš mūsų tikriausiai nori būti šiek tiek labiau pasitikintys savimi. Amerikos psichologų asociacija pasitikėjimą savimi apibrėžia kaip „tikėjimą, kad žmogus sugeba sėkmingai patenkinti užduoties reikalavimus“.

Tai gali reikšti bendrą pasitikėjimo savo gebėjimu kontroliuoti savo gyvenimą jausmą arba gali būti labiau susiję su situacija. Pavyzdžiui, galite labai pasitikėti savimi tam tikroje kompetencijos srityje, bet mažiau pasitikėti kitose srityse. Tyrimai rodo, kad pasitikėjimas yra svarbus sveikatai ir psichologinei gerovei. Tad kaip padidinti pasitikėjimą savimi?

Nustokite lyginti save su kitais

Ar lyginate savo išvaizdą ar kompetencijas su žmonėmis, kuriuos stebite socialiniuose tinkluose ar savo aplinkoje? O gal lyginate savo atlyginimą su tuo, kiek uždirba jūsų draugas? Socialinio palyginimo teorija aiškina, kad lyginti yra natūralu. Tačiau greičiausiai tai nepadės sustiprinti jūsų pasitikėjimo savimi. Tai netgi gali turėti priešingą poveikį.

Apsupkite save pozityviais žmonėmis

Skirkite šiek tiek laiko ir pagalvokite apie tai, kaip jūsų draugai verčia jus jaustis. Ar jie jus paskatina veikti, o gal kaip tik – nuslopina? Ar jie nuolat jus teisia, ar priima tokį, koks esate

Žmonės, su kuriais leidžiate laiką, gali paveikti jūsų mintis ir požiūrį į save, galbūt labiau, nei jūs suprantate. Taigi, atkreipkite dėmesį į tai, kaip kiti verčia jus jaustis. Jei pabendravę su konkrečiu žmogumi jaučiatės blogai, gali būti, kad laikas atsisveikinti.

Netikėtas bruožas

Rūpinkitės savo kūnu

Šis patarimas, kaip labiau pasitikėti savimi, pagrįstas mintimi, kad sunku jaustis gerai, jei piktnaudžiaujate savo kūnu. Kai rūpinatės savimi, žinote, kad darote kažką teigiamo savo protui, kūnui ir dvasiai, jausitės labiau pasitikintys savimi.

Būkite malonūs sau

Malonus elgesys sau apima tuos etapus, kai patiriate nesėkmę, tačiau vis tiek pagiriate save už tai, kad pabandėte, kad kažką padarėte gerai, padrąsinate save, jog kitą kartą bus geriau. Tai leidžia jums tapti emociškai lankstesniems ir padeda geriau valdyti sudėtingas emocijas, sustiprina ryšį su savimi ir kitais.

Praktikuokite pozityvų pokalbį su savimi

Neigiamas kalbėjimasis su savimi gali apriboti jūsų gebėjimus ir sumažinti pasitikėjimą savimi, įtikindamas pasąmonę, kad kažko „negalite susitvarkyti“ arba, kad tai „per sunku“ ir „net neturėtumėte bandyti“.

Kai kitą kartą pradėsite galvoti, kad jums nėra reikalo kalbėti susitikime arba, kad esate per daug išsekęs, jog galėtumėte sportuoti, priminkite sau, kad jūsų mintys ne visada tikslios. Tada raskite būdą, kaip šias mintis paversti pozityvesniu pokalbiu apie save.

Mano išsaugoti straipsniai