Sekso abstinencijos šalininkai tegul prisėda. „Savęs taupymas“, saugojimas pateisinamas, tik laukiant stebuklo, tačiau fizine prasme, pasak mokslininkų, „taupymasis“ tam/-ai vieninteliam/-ei neturi jokios prasmės.
Jokiais tyrimais nepagrįsta, kad nekaltos mergelės ar nekalti vaikinai gali sulaukti daugiau dėmesio, privilioti daugiau priešingos lytis atstovų.
Mokslininkai teigia, kad seksualinė abstinencija nėra kenksminga, kai jos laikomasi ne radikaliai. Tuo tarpu reguliarus ir entuziastingas seksas, suteikia daug psichologinės naudos, nepaisant to, ar jūs vyras, ar moteris. Žinoma, tam reikia sulaukti lytines ir emocinės brandos.
Pagerėjusi uoslė. Po sekso, padidėja hormono prolaktino gamyba. Tai savo ruožtu įgalina smegenų kamienines ląsteles gaminti naujus neuronus smegenų uoslės centre. Tai reiškia, kad jūsų uoslė tampa geresnė, imate skirti daugiau skirtingų kvapų.
Sumažėjusi širdies ligų tikimybė. 2001 m. Karalienės universiteto mokslininkai nustatė, kad tris ar daugiau kartų per savaitę seksu užsiimantiems vyrams gresia perpus mažesnė tikimybė patirti širdies priepuolį ar širdies smūgį.
Tyrimo rezultatus pristatęs tyrimo bendraautorius dr. Shahas Ebrahimas teigė: „Sąryšis tarp seksualinių santykių dažnumo, sveikatos ir moralės kelia didelį visuomenės susidomėjimą“.
Suprantama, kodėl… Daugiau sekso – geresnė sveikata. Ar tik šių tyrimų rezultatai netaps neištikimybės pateisinimu?
Svorio netekimas, geresnė fizinė būklė. Seksas yra ne kas kita kaip fizinis pratimas. Aistringo sekso metu sudeginama apie 200 kalorijų – maždaug tiek pat, kiek 15 min. bėgant bėgimo takeliu arba žaidžiant skvošą.
Susijaudinusio žmogaus pulsas pakyla nuo 70 dūžių per minutę iki 150 dūžių per minutę, tiek pat, kiek intensyviai sportuojant. Didžiosios Britanijos mokslininkai nustatė, kad šešių „BigMac“ sumuštinių riebalus galima „sudeginti“ per metus, užsiiminėjant seksu tris kartus per savaitę.
Sueities metu susitraukinėjantys raumenys stangrina dubenį, šlaunis, sėdmenis, rankas, kaklą ir gerklę. Sekso metu padidėja testosterono gamyba, o tai stiprina kaulus ir raumenis.
Žurnalas „Men‘s health“ („Vyrų sveikata“) pavadino lovą viena geriausių kada nors išrastų mankštos priemonių.
Mažesnė tikimybė susirgti depresija. 2002 m. 293 moteris apklausęs JAV psichologas Gordonas Gallupas nustatė, kad seksualiai aktyvios moterys, kurių partneriai nesinaudojo prezervatyvais, buvo mažiau linkusios į depresiją, nei tos, kurių partneriai naudojo prezervatyvus.
Viena tai paaiškinanti teorija teigia, kad sueities metu moteris pasisavina vyrų sėkloje esantį hormoną prostoglandiną, kuris keičia moteriškų hormonų pusiausvyrą.
Tačiau, kokia laimė netikėtai pastoti, mokslininkai netyrė…
Sumažina skausmą. Prieš pat orgazmą, hormono oksitocino kiekis, lyginant su įprastiniu kiekiu, padidėja penkis kartus. Išskiriami endorfinai, kurie sumažina bet kokį skausmą, pradedant galvos skausmu, artritu ar migrena.
Sekso metu moterims suaktyvėja estrogeno gamyba, kuris sumažina PMS skausmus.
Rečiau peršąlama ir sergama gripu. Pensilvanijoje esančio Wilkes universiteto atstovai teigia, kad tie, kurie mylisi vieną ar du kartus per savaitę, turi 30 proc. stipresnę imuninę sistemą.
Geresnis šlapimo laikymas. Girdėjote apie Kėgelio pratimus? Jūs atliekate juos kiekvieną kartą, kai sulaikote šlapinimąsi. Tos pačios raumenų grupės dirba ir sekso metu.
Sveikesni dantys Sėklos plazma turi cinko, kalcio ir kitų mineralų, kurie sustabdo dantų kariesą. Praleisime pokalbį apie tai, kaip šie mineralai patenka į jus, pasakysime tik tiek, kad tai gali būti daug sudėtingesnis, daug daugiau malonumo sukeliantis veiksmas, nei dantų pastos tūtelės paspaudimas.
Mokslininkai nustatė, kad, tarp kita ko, seksualinis etiketas reikalauja, kad valytumėtės dantis prieš ir/arba po mylėjimosi, kas jau savaime užtikrina geresnę higieną.
Sveikesnė prostata? Kai kurie urologai mano, kad yra ryšys tarp ejakuliacijos retumo ir prostatos vėžio.
Mylėjimasis su daugeliu partnerių net 40 proc. padidina tikimybę susirgti vėžiu. Taip yra todėl, kad labiau rizikuojate užsikrėsti lytiškai plintančiomis infekcijomis. Taigi, jei norite to išvengti, susiraskite vieną partnerį arba pasinaudokite savo ranka.
Ar gali būti per daug sekso?
Fiziologiniu požiūriu atsakymas būtų toks: jei jūs moteris, turbūt ne. Jei jūs vyras? Žinoma.
Bristolio universitete dirbanti dr.Claire Bailey teigia, kad moterims yra labai nedidelė galimybė „perdozuoti“ sekso. Iš tiesų, sako mokslininkė, reguliarus seksas ne tik sutvirtina moters pilvo raumenis ir sėdmenis, bet ir gerina jos laikyseną.
Nevados valstijoje dirbantis akušeris-ginekologas dr. Georgas Winchas jaunesnysis pritaria dr.C. Bailey nuomonei. Jei moteriai dar nėra menopauzės ir ji sveika per didelis kiekis sekso neturėtų jai pakenkti.
„Aš nemanau, kad moterys gali turėti per daug sueičių“,- teigia ginekologas. „Kol moteris nėra užsikrėtusi jokia lytiniu keliu plintančia liga.
Kartais gali kilti problemų dėl vaginos sausumo. Jei jums taip yra, gali būti kad vaginoje yra įdrėskimas ar nubrozdinimas“
Pasak dr. G. Wincho, vyrai tikrai gali persisotinti seksu, ypač dabar, kai yra tokių medikamentų, kaip „Viagra“ ir „Levitra“, kurie sąlygoja ilgiau trunkantį vyrų susijaudinimą. Tai nėra sveika.
Pasak G. Wincho, penis ir taip yra neįtikėtinai stangrus, bet viskas turi savo ribas. Penio audiniai, jei bus per ilgai apkraunami, gali būti pažeisti. Neretai apie nepataisomą žalą peniui yra sužinoma per vėlai.