Pirmas kartas – atsakingas žingsnis. Juk jis gali nulemti tolimesnį seksualinį tavo gyvenimą, o karti patirtis neišdils iš atminties ilgai. Vis dėlto gyventi baimių ir abejonių pasaulyje nevalia.
Ką daryti, jei stipriai skaudės?
Tai didžiausia jaunų žmonių, ypač merginų, kurios nerimauja dėl sekso, baimė. Jie negali ne pagalvoti apie skausmo tikimybę, tai juos gąsdina. Jei imsi skaityti apie nesėkmės ir nemalonias patirtis, baimė tik stiprės. Atsmink – tikrai ne visoms merginoms skauda ir ne kiekviena lovoje išvysta kraują.
O jei niekada nepavyks?
Laiku bėgant ši baimė praeis. Gal dabar tiesio nesi psichologiškai tam pasiruošusi. Gal būsi pasirengusi po metų. Todėl tvirtai turi jausti, jog esi pasirengusi. Pasikalbėk su savimi ir nuspręsk, ar pagaliau esi pasiryžusi padaryti TAI.
O jei partneris mane dėl to paliks?
Tai viena iš priežasčių, kodėl emociškai nepasirengę žmonės galiausiai užsiima seksu. Jauti spaudimą, nori įtikti partneriui, todėl darai tai, ko nenori ir kam dar nesi pasirengusi. Ši baimė iš tiesų pagrįsta – yra vaikinų tipas, kurie permiegoję su panele ją palieka. Kad nepakliūtum į tokio vaikino pikles, atidžiai rinkis pirmąjį partnerį.
O jei pastosiu?
Nori tikėk, nori ne, bet dėl šios paranojos daugelis merginų nesiryžta seksui. Vis dėlto tam reikėtų atsakingai pasiruošti – pasirūpinti apsaugos priemonėmis, pasidomėti apie jas. Tuomet ir seksas bus malonus bei nekeliantis baimių.
O jei nebūsiu ta, kuri jam patinka?
Na, ši baimė labiau būdinga vaikinams. Būtent jie pirmo karto metu bijo pasirodyti nepatyrę ir nieko nesugebantys. Todėl dažnas iš jų prieš pirmą kartą kompleksuoja. Tačiau ši baimė būdinga ir merginos – ypač kalbant apie išvaizdą sekso metu. Patartina atsiplaiduoti ir kompleksus nuvyti šalin – išsiaiškinta, jog vaikinai net nepastebi tavo trūkumų, kurie iš tiesų tėra fantazijos vaisius.