Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
dieta
Svarstyklės

10 mitų apie svorio metimą, kuriais turėtumėte nustoti tikėti

Svorio metimas yra viena populiariausių temų, tačiau ji apipinta daugybe mitų ir klaidingų įsitikinimų. Šie mitai dažnai lemia netinkamus sprendimus ar nusivylimą, nes nepadeda pasiekti norimų rezultatų. Šiame straipsnyje paneigsime 10 dažniausių mitų apie svorio metimą, kad galėtumėte atsikratyti klaidingų įsitikinimų ir siekti sveikų bei ilgalaikių pokyčių.


1. Valgant mažiau, kilogramai kris greičiau

Tiesa: drastiškas kalorijų mažinimas gali turėti priešingą efektą. Organizmas pradeda kaupti energiją, lėtėja medžiagų apykaita, o tai gali trukdyti svorio metimui. Sveikas svorio metimas reikalauja subalansuotos mitybos ir pakankamo kalorijų kiekio.


2. Vengiant angliavandenių, svoris kris greičiau

Tiesa: angliavandeniai dažnai laikomi „priešu“, tačiau ne visi angliavandeniai yra vienodi. Pilno grūdo produktai, vaisiai ir daržovės suteikia organizmui reikalingos energijos ir skaidulų. Vengiant angliavandenių, galite prarasti energiją ir net pakenkti sveikatai.


3. Vakarais valgyti negalima

Tiesa: svarbiausia ne tai, kada valgote, o kiek ir ką valgote. Kalorijų perteklius, o ne valgymo laikas, lemia svorio augimą. Jei valgote subalansuotai, nedidelis užkandis vakare netrukdys siekti rezultatų.

Vakarienė, pietūs, laikrodis

4. Sportas leidžia valgyti, ką tik norite

Tiesa: sportas padeda deginti kalorijas, bet nesuteikia „leidimo“ valgyti neribotą kiekį nesveikų produktų. Svorio metimas yra 80% mitybos ir 20% fizinio aktyvumo rezultatas, todėl abu šie elementai turi būti subalansuoti.


5. Gėrimai su mažai kalorijų nekenkia svorio metimui

Tiesa: dirbtiniai saldikliai, esantys daugelyje mažai kalorijų turinčių gėrimų, gali padidinti apetitą ir trukdyti svorio metimui. Geriausias pasirinkimas – paprastas vanduo arba žolelių arbata be cukraus.


6. Tam tikri maisto produktai padeda „deginti riebalus“

Tiesa: nėra maisto produktų, kurie tiesiogiai degina riebalus. Citrinos, imbieras ar aštrus maistas gali laikinai pagreitinti medžiagų apykaitą, bet norint numesti svorio, svarbiausia yra kalorijų deficitas ir subalansuota mityba.


7. Svorio metimas reiškia visišką mėgstamų maisto produktų atsisakymą

Tiesa: griežti apribojimai dažnai lemia persivalgymą ar dietos nutraukimą. Mėgstamus produktus galima įtraukti į mitybą saikingai, laikantis bendros kalorijų normos ir subalansuotos mitybos principų.


8. Svarstyklės yra vienintelis progreso matas

Tiesa: svorio pokyčiai ne visada atspindi realų progresą. Raumenų masės didėjimas ir riebalų mažėjimas gali reikšti, kad jūsų kūnas keičiasi, net jei svarstyklės rodo tą patį skaičių. Progresą geriau matuoti pagal drabužių dydį ar energijos lygį.


9. Vartojant papildus, svoris kris greičiau

Tiesa: svorio metimo papildai dažnai žada greitus rezultatus, tačiau jų poveikis dažnai būna minimalus arba trumpalaikis. Jie negali pakeisti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo. Be to, kai kurie papildai gali turėti šalutinį poveikį.


10. Svorį galima numesti tik laikantis griežtų dietų

Tiesa: griežtos dietos dažnai sukelia „yo-yo“ efektą – svoris numetamas, bet vėliau grįžta. Ilgalaikiai rezultatai pasiekiami keičiant gyvenimo būdą, pasirinkus subalansuotą mitybą ir sveikus įpročius, kuriuos galima išlaikyti visą gyvenimą.

Mano išsaugoti straipsniai