PRISIJUNK prie grupės SODAS DARŽAS KIEMAS
Kepti burokėliai Beatos virtuvė
Kepti burokėliai

Burokėlių nauda: kodėl verta įtraukti juos į mitybą?

Burokėliai – tai ne tik spalvinga daržovė, dažnai randama mūsų darže ar virtuvėje, bet ir tikras sveikatos šaltinis. Jie vertinami nuo seniausių laikų dėl savo maistingumo, gydomųjų savybių ir universalumo. Nesvarbu, ar valgote šviežius, troškintus, virtus, raugintus ar spaudžiate sultis – burokėliai visada naudingi organizmui.


1. Padeda palaikyti normalų kraujospūdį

Burokėliai yra natūralus nitrato šaltinis, kuris organizme virsta azoto oksidu – medžiaga, padedančia išplėsti kraujagysles ir pagerinti kraujotaką. Tyrimai rodo, kad reguliarus burokėlių vartojimas gali padėti mažinti aukštą kraujospūdį.


2. Valo kepenis ir gerina virškinimą

Burokėliuose esanti betainas ir skaidulos padeda valyti kepenis nuo susikaupusių toksinų, stimuliuoja tulžies išsiskyrimą, o taip pat skatina žarnyno veiklą. Jie puikiai tinka esant vidurių užkietėjimui ar sulėtėjusiam virškinimui.


3. Gausus antioksidantų šaltinis

Ryškiai raudona burokėlių spalva atsiranda dėl betalainų – galingų antioksidantų, kurie padeda kovoti su ląstelių senėjimu, uždegimais bei gali padėti mažinti vėžio riziką.


4. Gerina fizinį pajėgumą

Burokėlių sultys dažnai vartojamos sportininkų – jose esantis nitratas padidina deguonies panaudojimo efektyvumą ir padeda pagerinti ištvermę. Tai puikus natūralus energijos šaltinis prieš fizinį krūvį.

sriubos receptai

5. Naudingi kraujodarai

Burokėliai turi geležies, folio rūgšties ir vitamino C, kurie padeda gaminti raudonuosius kraujo kūnelius ir gerina geležies įsisavinimą. Tai itin svarbu moterims, vaikams bei žmonėms, linkusiems į mažakraujystę.


6. Stiprina imunitetą

Šioje daržovėje gausu vitaminų B ir C, mangano, magnio ir kitų mikroelementų, kurie stiprina imuninę sistemą, padeda kovoti su infekcijomis ir greičiau atsigauti po ligų.


Kaip vartoti burokėlius, kad jie būtų naudingi?

  • Žali – tarkuoti į salotas ar spausti sultis (ypač kartu su obuoliais ar morkomis).
  • Virti ar kepti – sriuboms, garnyrams ar užtepėlėms.
  • Rauginti – puikus probiotikų šaltinis, stiprinantis žarnyno mikroflorą.
  • Džiovinti ar milteliais – galima berti į kokteilius ar naudoti kaip natūralų dažiklį.
Mano išsaugoti straipsniai