Muzikos vadybos studentas Tautrimas Rupulevičius, geriau žinomas, kaip Onsa, jau trečius metus iš eilės dalyvavo „Eurovizijos“ atrankoje. Kartu su Vaidu jie atliko dainą „Tonight viskas all right“. Onsa įrašė savo pirmąjį albumą „Laikas keisti“, kurį gerbėjai galės įsigyti jau po kelių savaičių.
Apie muziką, „Euroviziją“ ir naująjį albumą kalbamės su kylančia Lietuvos pop muzikos žvaigžde, Onsa.
DELFI gatvė: kaip apibūdintum savo muzikos stilių?
Onsa: anksčiau grojau roką, o dabar bandau eksperimentuoti. Netrukus pasirodys naujas mano albumas, kuriame bus ir roko, ir disko, šokių ir pop muzikos elementų.. Albumo pavadinimas – „Laikas keisti“. „Laikas, keisti“, o ne keistis (juokiasi).
DELFI gatvė: kuo tavo muzika išsiskiria iš kitų muzikos atlikėjų kūrybos?
Onsa: niekuo tikriausiai (juokiasi). Na, stengiuosi eksperimentuoti, bandau išrasti ką nors naujo. Dviračio aišku neišrasi, bet noriu padaryt taip, kad būtų įdomu klausyti mano kuriamos muzikos, kad nebūtų dvylikos vienodų dainų.
DELFI gatvė: kaip vertini dabartinę Lietuvos pop muziką?
Onsa: visais laikais buvo geros ir blogos muzikos. Dažniausiai žmonės nemoka atskirti geros pop muzikos nuo blogos pop muzikos. Aš jau pradedu išmokti (juokiasi).
DELFI gatvė: „Eurovizijoje“ pirmą kartą dalyvavai, kai tau buvo septyniolika. Ar nedrebėdavo kojos dainuojant?
Onsa: per pirmą „Eurovizijos“ atranką drebėjo ir tai labai matėsi. Vėliau po truputį pripratau. Dainavimas tiesioginiame eteryje buvo geras spyris į užpakalį. Šiaip niekada nebijau, bet ima jaudulys.
DELFI gatvė: ką manai apie šių metų „Eurovizijos“ atranką?
Onsa: šiais metais aš likau nesuprastas, nes per daug smarkiai juokavau. Aš „Eurovizijos“ atranką daryčiau visai kitaip. Man patiko atranka Portugalijoje. Ten buvo surengtas realybės šou, kuriame nugalėtojas atstovavo šaliai. Toks realybės šou, kaip „Dangus“.
DELFI gatvė: ne kaip „Kelias į žvaigždes“?
Onsa: ne, nepatinka man tokie (juokiasi).
DELFI gatvė: kaip vertini Jeronimo Miliaus galimybes „Eurovizijoje“?
Onsa: sunku prognozuoti, bet man atrodo, kad neteks nusivilti. Jo daina yra neįprasto stiliaus ir tai turėtų patikti žiūrovams.
DELFI gatvė: kada gerbėjai galės išgirsti tavo naują albumą?
Onsa: po trijų savaičių albumas turėtų pasirodyti prekyboje. Jame yra dvylika dainų, pirma daina įrašyta, kai man buvo penkiolika metų. Albumą įrašinėjau beveik penkis metus, nes buvo nesklandumų dėl leidybinės firmos.
Dabar radijuje pasirodė nauja daina „Tyla“ ir, man atrodo, kad ji visai neblogai turėtų „prasisukti“. Šiaip pirmo albumo milijoniniu tiražu parduot nesiruošiu.
Taip pat neseniai sugalvojau, kaip darysiu albumo pristatymą. Jis turėtų įvykti gegužės šešioliktą dieną klube „L‘amour“. Ten bus grojama kontrabosu, būgnais, klasikine gitara.
Parinktas akustinis variantas, roko muzika skambės kitaip. Pristatymas labai skirsis nuo įrašų.
DELFI gatvė: kodėl jauni muzikantai pradeda kūrybą nuo dainų anglų, o ne lietuvių kalba? Gal jie mano, kad taip lengviau išgarsėti?
Onsa: aš pirmas dainas įrašinėjau angliškai, bet vėliau pradėjau ir lietuviškai, nes į angliškas dainas nekreipė dėmesio radijo stotys. Bet visai realu, kad angliškoms dainoms bus sukurti muzikiniai klipai ir jie bus rodomi per MTV. Tokiu būdu jas išgirstų ne tik Lietuvos gyventojai.
DELFI gatvė: su kokiu atlikėju ar muzikos grupe norėtum įrašyti bendrą dainą?
Onsa: turbūt tai būtų grupė „Skamp“. Šiaip aš žiūrėčiau į tai, su kuo įrašinėti man būtų naudinga, su kuo norėčiau ar nenorėčiau, tai – kitas reikalas. Jei nori su kažkuo pabendrauti, gali pabendrauti ir nedainuodamas.
DELFI gatvė: koks tavo, kaip muzikanto tikslas?
Onsa: norėčiau išmokti dainuoti (juokiasi).
DELFI gatvė: manai, kad dar nemoki?
Onsa: ne (juokiasi). Kiek reikia, tiek vokalinių sugebėjimų užtenka. Bet su kiekvienu įrašu tobulėju ir mokausi.
DELFI gatvė: esi nusistatęs prieš fonogramą. Ką darytum, jei dėl balso stygų uždegimo dainuoti negalėtum, nuviltum gerbėjus ar nusižengtum principams?
Onsa: galiu pasigirt, kad pagal fonogramą dainavęs nesu. Žinau stebuklingų vaistų, kurie porai valandų nuima balso stygų uždegimą, bet po to visai neprakalbu porą dienų (juokiasi). Arba dainuočiau užkimęs, arba atsiprašyčiau. Žmonės mano įrašų gali ir namie paklausyti.
DELFI gatvė: ar muzikantas turi turėti muzikinį išsilavinimą?
Onsa: jis nėra būtinas. Man patiko kaip pasakė dainininkas Igoris Kofas: „Kadangi aš neturiu jokio muzikinio išsilavinimo, tai galiu rašyti dainas ne pagal taisykles.“ Bet man atrodo, kad muzikantas turi bent jau pažinoti natas.
DELFI gatvė: iš kur semiesi minčių kūrybai?
Onsa: dauguma dainų parašytos iš gyvenimiškos patirties. Dainą parašyti trunka 15 minučių, o iki jos išlaukti reikia kelių mėnesių. Kurti mane įkvepia geri koncertai, įvairūs renginiai.
DELFI gatvė: turi už save vyresnę merginą. Kaip su ja susipažinai?
Onsa: taip, ji vyresnė už mane penkiais metais. Susipažinom studijoje. Neseniai ji buvo repeticijoje, galbūt taps naująja „Saulės kliošo“ vokaliste.
Plačiau apie mūsų draugystę žiniasklaidai susitarėm nekalbėti. Nebūtų malonu nei jai, nei man, jei ja domėtųsi vien dėl to, kad ji mano mergina.
DELFI gatvė: ką veiki laisvalaikiu?
Onsa: dabar esu lenktynininkas mėgėjas, važinėju kartingais. Norėčiau suorganizuoti kokį turnyrą. Štai sekmadienį atėmė teises. Važiavau autostrada 130 km/h, o kadangi neturiu dviejų metų stažo, man ja važiuoti galima 90 km/h. Taigi viršijau greitį 40 km/h (juokiasi). Gal dar atgausiu, bus svarstymas.
DELFI gatvė: na ir paskutinis klausimas. Koks yra tavo, kaip muzikanto, gyvenimas?
Onsa: Jis yra įdomus, kiekvienam palinkėčiau gyventi taip kaip aš. Bendravimas su skirtingais žmonėmis užgrūdina, padeda gyvenime, išmoko nedaryti neapgalvotų žingsnių. Ir nėra nuobodu gyventi.