NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Originalios koncepcijos siaubo pabėgimo kambarį Vilniuje įkūręs Denisas Stech: „Ši pramoga skatina patirti tokias emocijas

Originalios koncepcijos siaubo pabėgimo kambarį Vilniuje įkūręs Denisas Stech: „Ši pramoga skatina patirti tokias emocijas, kurių neįmanoma patirti niekur kitur“

Ar norėtum pasinerti į jaudulį sukeliančią ir šiurpuliukus ant odos paliekančią pramogą? Jei manai, kad tokia pramoga – tik apsilankymas atrakcionų parke ar siaubo filmo peržiūra, labai klysti. Lietuvos sostinėje galima apsilankyti unikalios koncepcijos siaubo pamėgimo kambaryje „The Angel Of Death“, kurio kūrėjai žada adrenalino bangą ir nepamirštamus potyrius.

Vienas iš šio siaubo pabėgimo kambario įkūrėjų – vilnietis Denisas Stech – yra aplankęs daugybę pabėgimo kambarių ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Sukaupta patirtis pametėjo idėją įrengti siaubo kambarį, kuri galiausiai realizavosi siaubo pabėgimo kambario „The Angel Of Death“ įkūrimu. Šis siaubo pabėgimo kambarys žavi (o kartu ir šiurpina) ne tik baugiomis dekoracijomis, bet ir įvairių užduočių gausa, kuri laiką pabėgimo kambaryje padeda paversti išskirtiniu. Šiandien su Denisu „Panelėje“ kalbamės ne tik apie siaubo pabėgimo kambario įkūrimą, bet ir apie pabėgimo kambarių tendenciją mūsų šalyje – ar ji jau įleidusi šaknis, o gal yra tik besikurianti? Sužinosi perskaičiusi interviu!

Denisas Stech
Denisas Stech
Organizatorių archyvas

Denisai, papasakok, kaip apskritai susidomėjai pabėgimo kambariais? Galbūt nemažai jų pats esi aplankęs?

Pabėgimo kambarių pramogą pirmą kartą išbandžiau užsienyje ir iš karto susižavėjau ja. Man teko apsilankyti šalyse, kuriose šios pramogos lygis yra labai aukštas. Vienu metu man teko dažnai lankytis Ukrainoje, todėl per tris metus šioje šalyje aplankiau virš 50-ties pabėgimo kambarių. Patys pabėgimo kambariai, kaip laisvalaikio praleidimo forma, ten labai populiarūs, gerokai populiaresni už, pavyzdžiui, kino teatrus. Ne veltui Ukrainos didžiuosiuose miestuose jų yra tiek, kad, tikriausiai, neužtektų viso gyvenimo, kad visus juos išbandytum. 

Ar Lietuvoje pabėgimo kambariai – vis populiarėjanti laisvalaikio praleidimo pramoga tarp jaunų žmonių?

Keista, bet nemaža dalis žmonių, su kuriais teko diskutuoti pabėgimo kambarių tema, vis sakydavo, jog Lietuvoje šios pramogos banga jau praėjo. Tuo tarpu aš esu įsitikinęs, kad tos tikrosios bangos Lietuvoje dar net nebuvo, o pačios pramogos egzistavimas vis dar yra ankstyvojoje stadijoje. Man tenka sutikti žmonių, kurie arba niekuomet nėra buvę pabėgimo kambaryje, arba net nežino, kas š viso yra pabėgimo kambarys. Dar daugiau žmonių sako, kad, pavyzdžiui, Vilniuje pabėgimo kambarių yra labai daug. O mano manymu, kol kas jų yra labai mažai. Šios pramogos lubos yra aukštesnės nei žmonės įsivaizduoja. Džiugu, kad šių laikų komunikacijos galimybių dėka, pabėgimo kambariai Lietuvoje, nors ir lėtai, bet pamažu populiarėja.

Pabėgimo kambarys  „The Angel Of Death“
Pabėgimo kambarys „The Angel Of Death“
Asm. albumas

Ko gali tikėtis žmogus, apsilankęs pabėgimo kambaryje, kas jo ten laukia?

Egzistuoja daugybė pabėgimo kambarių rūšių – veiksmo, fantastikos, siaubo… Taip pat yra pabėgimo kambariai vaikams, šeimoms, VR ar net erotiniai pabėgimo kambariai. Kiekvienoje iš rūšių galima tikėtis skirtingų dalykų, tačiau pagrindinis pabėgimo kambarius vienijantis bruožas – įdomios užduotys. Įprastai pabėgimo kambariuose, nepriklausomai nuo rūšies, reikia aktyviai mąstyti, analizuoti, ieškoti ir spręsti užduotis kartu su komanda arba atskirai. Būtent ši ypatybė padaro šią pramogą tokia įdomia, tinkančią tiek draugų kompanijoms, tiek šeimoms bei įmonėms.

Pats įkūrei siaubo pabėgimo kambarį  „The Angel Of Death“ . Kaip kilo idėja įkurti būtent tokį pabėgimo kambarį?

Idėja įkurti pabėgimo kambarį kilo tuomet, kai grįžęs iš užsienio panorau išbandyti šią pramogą ir savo gimtojoje šalyje. Supratau, jog Vilniuje situacija šiek tiek prastesnė. Tai suteikė motyvacijos pradėti kažko imtis. Tuo metu su draugais labiausiai buvome susižavėję būtent siaubo pabėgimo kambariais. Ši rūšis palikdavo didžiausią įspūdį, todėl kuomet su kolega nusprendėme įkurti savo kambarį, buvome tikri, jog tai turėtų būti būtent siaubo pabėgimo kambarys. Be to, tuo metu mums atrodė, jog siaubo pabėgimo kambarį techniškai įkurti yra lengviau nei bet kokį kitą. 

Pabėgimo kambarys  „The Angel Of Death“
Pabėgimo kambarys „The Angel Of Death“
Asm. albumo nuotr.

Kodėl siaubo kambariai tokie populiarūs?

Kaip ir minėjau prieš tai, yra daug skirtingų pabėgimo kambarių rūšių, tačiau Lietuvoje iš visų rūšių yra tik kelios. Siaubo pabėgimo kambariai yra vieni populiariausių, nes juose žmonės patiria tokį adrenaliną ir emocijas, kokių nepatirsi niekur kitur. Be to, siaubo pabėgimo kambariai turi „skanų poskonį“: labai gera išeiti iš tamsos ir dar 2-3 valandas diskutuoti su draugais apie žaidimą. 

Kas šį pabėgimo kambarį išskiria iš kitų, kuo jis ypatingas?

Atlikę Lietuvos rinkos analizę pastebėjome, jog visi siaubo pabėgimo kambariai iš tikrųjų yra tiesiog siaubo kambariai. Nors skamba panašiai, tačiau tarp šių dviejų terminų yra didžiulis skirtumas. Siaubo kambaryje žmonėms nereikia spręsti užduočių – tai yra patalpos, kurios žaidėjus tiesiog gąsdina. Mes su kolega, Nikita, sukūrėme pirmąjį Lietuvoje siaubo pabėgimo kambarį, kuriame žaidėjai pasiners į tikrais istoriniais įvykiais paremtą psichologinio siaubo kelionę, kurioje prie bendros siaubo tematikos dar tenka spręsti ir daugybę įdomių užduočių. 

Ar buvo sunku įrengti siaubo pabėgimo kambarį? Su kokiais iššūkiais įrenginėjant teko susidurti?

Įrenginėti kambarį, žinoma, buvo daug sunkiau, nei mes įsivaizdavome… Tą patį, tikriausiai, sakytų bet koks verslininkas, kuris savo verslą nuo nulio kūrė savo rankomis. Deja, bet mūsų verslas tapo labai blogų aplinkybių auka – vos tik įkūrus verslą, prasidėjo pandemija, o šiuo metu vyksta karas… Įrenginėdami kambarį su iššūkiais susidurdavome beveik kiekviename žingsnyje, viskas buvo nauja, todėl sukurti pabėgimo kambarį nuo idėjos iki galutinio rezultato, užtruko beveik 2,5 metų… 

Pabėgimo kambarys  „The Angel Of Death“
Pabėgimo kambarys „The Angel Of Death“
Asm. albumas

Ar siaubo pabėgimo kambariai yra skirti jautresniems žmonėms? O gal jiems tokių pramogų derėtų privengti?

Manau, kad jautresniems žmonėms derėtų privengti siaubo pabėgimo kambarių arba atidžiau rinktis pramogą, pasiteirauti apie siaubo lygį. Kalbant apie mūsų pirmąjį ir kol kas vienintelį kambarį „The angel of death”, su kolega manome, jog mums pavyko pasiekti „aukso viduriuką”, nes šis kambarys tinka tiek siaubo mėgėjams, tiek kiek jautresniems žmonėms. Verta paminėti, jog mes labai atsakingai stebime žaidėjų amžių bei atsižvelgiame į žmonių psichologinę sveikatą. Atkreipiame dėmesį į tai, kad žaidime dalyvauti draudžiama asmenims, turintiems chroniškų ligų (epilepsija, astma, širdies, psichikos ir kt.). Taip pat nepatariame dalyvauti nėščioms moterims ir asmenims, turintiems stiprių fobijų. Mums šios taisyklės yra mūsų verslo prioritetas, tačiau, deja, žinau, jog ne visuose Lietuvos siaubo kambariuose šios taisyklės yra išryškinamos.

Mano išsaugoti straipsniai