Kosmetikos procedūrų šiuo metu tokia galybė, kad pasimesti galima ne tik renkantis procedūrą, bet ir sprendžiant, ką šis užkoduotas žodis reiškia. Jau galima prisiauginti 3D, 4D, 6D blakstienas, pasidaryti permanentinius antakius ar išbandyti HD „Brows“ procedūrą, kurios metu formuojami natūralūs antakiai. Kaip žinoti, kas tinka jaunoms merginoms? Ar tikrai visoms galima prisiauginėti blakstienas?
Trys merginos savo kailiu patyrė įvairiausių istorijų, kai priaugintos blakstienos atrodė puikiai, ir kai grįžus iš salono jas teko nusirauti su savomis. Blakstienų priauginimo trenerė Ilona Čypienė patars, kam ir kokie priauginamų blakstienų tipai tinka, o žymiausia Lietuvos grožio vlogerė Ieva Maslauskaitė (Chanellette) apžvelgs šių metų tendencijas. Ar iš vis madinga augintis netikras blakstienas ir ar verta jaunoms merginoms darytis antakių procedūras? Pasak Ievos, tam net nereikia kosmetologo, užtenka kelių priemonių!
Daugiau niekada
Roberta Mišeikytė iš Šilutės blakstienas yra bandžiusi prisiauginti vieną kartą gyvenime ir to tikrai nekartotų: „Prisiauginėjau pas merginą, kuri tuo jau seniai užsiima ir dirba salone, bet man priaugino namuose. Auginausi labai neilgas, specialiai tam, kad atrodytų kuo natūraliau. Blakstienos atrodė gražiai, bet, žinoma, matėsi, kad jos priaugintos. Iškentėjau su šitomis blakstienomis tik savaitę, buvo labai nepatogu, jaučiausi kaip „Madam fifi“. Prausiant veidą reikėjo būti labai atsargiai, negalėjau normaliai gulėti, nes bijojau, kad blakstienos lies pagalvę ir iškris ar susilankstys.“
Blakstienas Roberta nusiėmė po savaitės, dėl to jos blakstienoms nieko nenutiko, bet nuimti nebuvo malonu, griaužė akis. „Nerekomenduočiau nė vienai merginai prisiauginti blakstienų, man gražiau natūralios, paryškintos tušu“, – kitoms merginos pataria studentė.
Ryškumas vs natūralumas
Brigita Žebrauskaitė iš Vilniaus nėra natūralistė ir sako niekada nebuvo natūralumo fanatikė: „Labai nemėgstu rytais ilgai stovėti priešais veidrodį – man tiesiog gaila laiko. Stengiuosi savo gyvenimą padaryti kuo paprastesnį visur – nuo namų ruošuos iki išvaizdos priežiūros. Kam kiekvieną vakarą vargti valant akių makiažą, jei tiesiog kartą per mėnesį užtenkavalandėlei prisnūsti blakstienų meistrės kėdėje? Visada klijuoju trumpas ir plonas, natūraliai atrodančias blakstienas. Pirmą kartą blakstienas prisiauginau prieš daugiau nei ketverius metus, paskui buvau padariusi pertrauką. Dabar jau daugiau nei metai nuolat prisiauginu blakstienas ir patikėkite manimi, tie mitai, kad iškrinta tavo tikrosios blakstienos arba išvis jų netenki yra tik mitai. Visą šį laiką mano blakstienas tvarko viena meistrė, kuri turi ilgametę patirtį ir kuria aš pasitikiu, niekur daugiau neeksperimentuoju, todėl ir nusivilti nebuvo kuo.“
Nuotr. Tado Dirgėlos. Brigita Žebrauskaitė.
Brigitos manymu, blakstienas galima palyginti su nagų priauginimu ar ilgalaikiu lakavimu. Pakliuvus pas bloga „meistre“ save vadinančią merginą, gali ir be nagų likti, kaip ir be blakstienų.
Nei pinigų, nei blakstienų
Aistė Andruškevičiūtė iš Palangos pirmą kartą blakstienas prisiauginau dvyliktoje klasėje: „Ėjau pas kažkokią merginą į namus, nieko nežinodama. Procedūra truko labai ilgai, apie 2 val. ir iš tiesų rezultatas buvo stulbinantis, turėjau ilgas blakstienas, tačiau po kelių savaičiaų jos pradėjo kristi, prireikė papildymo. Pas tą pačią merginą nepakliuvau, taigi susiradau meistrę Klaipėdoje. Ji taip pat blakstienas priaugindavo savo namuose. Antroji mergina buvo labai kruopšti, todėl man priaugino po vieną blakstieną, labai gražiai atrodė. Deja, man blakstienos labai greitai byra, po kelių savaičių buvo beveik viskas iškritę, todėl teko vėl pildyti. Trečias kartas irgi buvo sėkmingas, bet ketvirtą kartą man išbandė naujas blakstienas. Kai pažiūrėjau į veidrodį, buvo klaiku, blakstienos buvo storos, juodos ir atrodė kaip lėlės. Po kelių dienų jos pradėjo kristi ir tada man pagailo pinigų, aš kitą dieną tiesiog paėmiau visas blakstienas ir išsiroviau pati namuose“.
Kaip buvo galima tikėtis, Aistė liko visai be blakstienų, todėl ilgą laiką teko tepti ricinos aliejų, kad savi plaukeliai ataugtų. Po šio eksperimento mergina daugiau dirbtinių blakstienų nebeprisiauginėja: „Išleidau daug pinigų ir galiausiai rezultatas buvo basus. Likau ir be pinigų, ir be blakstienų“.
Nuotr. Asmeninio archyvo. Roberta Mišeikytė ir Aistė Andruškevičiūtė.
Pataria profesionalai
Patarimais apie blakstienų priauginimą ir jo tipus sutiko pasidalinti kosmetologė Ilona Čypienė, blakstienų priauginimo trenerė ir UAB „Baltic beauty school“ vadovė.
„Blakstienos priauginamos klijais, kurie gali stipriai alergizuoti akis. Jautresnėms klientėms, kurios yra viskam alergiškos ar turi kvėpavimo sutrikimų, išvis nerekomenduojama prisiauginėti blakstienų, nes klijai garuoja, o visi toksinai nusėda į organizmą. Jeigu kalbėsime apie blakstienas, jas galima prisiauginėti visoms, tiek labai stiprias, tiek ypatingai silpnas blakstienas turinčioms merginoms. Yra skirtingos blakstienų priauginimo technikos, plaukelių storiai ir ilgiai. Meistras turi sugebėti parinkti tokias, kurios per daug neapkrautų blakstienų, surasti natūralų ilgį, taisyklingai išmodeliuoti akį“, – rinktis tik patikimą meistrą pataria profesionalė.
Pasak kosmetologės, amžiaus cenzo, nuo kada galima prisiauginti blakstienas, nėra, tačiau tai pačio meistro kompetencija, priklauso ir nuo tėvų nuomonės. Meistras turėtų suprasti, kad jaunoms merginoms negalima priauginėti storų, itin ilgų, nenatūralių blakstienų. Įmanoma padaryti, kad priaugintos blakstienos neatkreiptų dėmesio, mergina atrodytų tiesiog pasiryškinusi akis tušu. Dabar priauginėti blakstienas labai populiaru, tad ir savamokslių merginų, norinčių iš to užsidribti, nestinga. Būna ir taip, kad merginos turi nusipirkusios vieno ilgio ir storio blakstienų, kurias klijuoja per visą akį, visoms klientėms iš eilės.
„Prisiauginėjant blakstienas reguliariai reikia daryti pertraukas, kad natūralūs plaukeliai ataugtų ir pailsėtų nuo dirbtinių svorio, o žmogaus akys nebekentėtų nuo klijų garavimo. Kitu atveju gali atsirasti alergija ir akių ligos. Rekomenduojama daryti mėnesio ilgio pertraukas kas pusę metų. Nusiėmus blakstienas rekomenduojama jas patepti ricinų aliejumi, jog plaukas atsistatytų ir greičiau augtų. Prisiauginus blakstienas korekcijas reikėtų daryti kas trečią, ketvirtą savaitę. Mitas, kad blakstienos išsilaiko du mėnesius, juk blakstienos gyvos, jos nuauginėja, tad vaizdo po mėnesio jau nebebūna jokio“, – pripažino blakstienų priauginimo trenerė.
Slapti grožio vlogerės Ievos Maslauskaitės (Chanelette) patarimai
Klaipėdoje dirbančiai ir video blogus kuriantiai Ievai Maslauskaitei gražu ilgos, koketiškos blakstienos, bet kai pagalvoja, kad jas reikia ypatingai prižiūrėti, nuolat šukuoti, būti atsargiai valantis makiažą, netrinti akių ir per miegus per daug nesimuistyti, o ką jau kalbėti apie nuolatinį iškritusių blakstienų papildymą, noras labai greitai dingsta.
„Ach, tai tiek darbo! Aš geriau įsigyju gerą tušą ir blakstienas ricinos aliejuku kartais patepu. Tačiau žaviuosi merginomis, kurios puikiai skiria laiko priaugintų blakstienų priežiūrai. Esu mačiusi klaikių pavyzdžių, kai plaukeliai yra per ilgi ar žiūri į visas puses. Mano nuomone, ilgos blakstienos visada gražu, madinga ar ne, svarbu, kaip pati mergina jaučiasi. Jei turi trumpas ir blankias blakstienas, kodėl neprisiauginus? Natūralumas visada puošia, bet jei vyksti atostogauti ir nė nenori pagalvoti apie tušą maudynių metu, tokios blakstienos tikrai pravers! Ypatingos progos taip pat tinkamas metas pasipuikuoti viliokiškom blakstienom, tik būtinai rinkitės patyrusią specialistę“, – pataria grožio vlogerė, nerekomenduojanti vaikytis makiažo madų.
Pasak Ievos, galite paeksperimentuoti su sezono spalvomis, tekstūromis, tačiau niekada drastiškai nekeiskite savo išvaizdos. Svarbu žinoti, kas jums tinka, o ne kas madinga ant podiumų. Vieną sezoną madingi vešlūs antakiai, kitą ploni, tai negi dabar pešiosime ar piešime, kad pritaptume?
„Vešlūs antakiai atrodo labai jaunatviškai ir nerūpestingai, tačiau ne visos merginos turi Cara Delevigne genus, todėl nereikia pasiėmus juodą pieštuką brėžti ryškių antakių. Jei jie plonoki, tiesiog padailinkite formą ir su antakių geliu, kaip Loreal Brow Artist Plumper, suteikite jiems purumo ir vešlumo. Subtiliai ryškinkite savo grožį ir venkite agresyvių spalvų ar linijų. Antakiai niekada neauga kampuota kvadratiška forma, sušvelninkite juos. Yra merginų, kurios vaikystėje per daug išpešiojo savo antakius, o taip pat ir žmonių, kurie jų neturi dėl ligos, tokiu atveju permanentinis antakių piešimas yra gera išeitis, tačiau turite eiti pas labai gerą specialistą, kitaip išeisite su tamsiais kampuotais brukšniais vietoje antakių“.
Ieva tokių pavydžių, kai antakiai įrėmina veidą ir tampa vienas pastebimiausių bruožų, liudininkė, tad vlogerė pataria būt atsargioms, neeksperimentuoti ir rasti tai, kas jums asmeniškai tinka.