Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
6 programėlės

6 programėlės, kurias jaunimas naudoja paslapčia

Vakarų jaunimas vieningai sutinka, kad „Facebook“ yra didžiausia atgyvena (įrodymai – ČIA), nes ten laisvai tave gali rasti prisiregistravę tėvai ir kiti vyresni „nieko nesuprantantys“ suaugusieji.

Todėl jaunimas ieško kitų socialinių tinklų ir programėlių, kuriuose galėtų bendrauti su draugais. Tačiau ten, kur tavo informacija viešinama, slypi ir daugybė pavojų. O kokie jaunimo naudojami socialiniai tinklai yra patys pavojingiausi? Sužinok ir būk atsargi!

„Creepy“

Programėlė, pagal „Twitter“ žinutes ir „Flickr“ nuotraukas galinti nustatyti, kurioje vietoje tiksliai vartotojas buvo, kai pasidalino žinute ar nuotrauka. Tu paleidai mintį į „Twitter“ eterį, o „Creepy“ pagalba bet kas tave gali susekti… Baisu, tiesa? Todėl prieš nurodydama savo vietą, dusyk pagalvok!

„Ask.fm“

Apie ask.fm tūnančius pavojus jau rašėme ČIA. Klausimais paremtas socialinis tinklas, kur bet koks anonimas gali užduoti tau klausimą. O klausimų būna visokių – ir smalsių, ir kai ką nusižudyti privertusių. Atsargiai!

„Vine“

Iš pažiūros nekalta trumpų klipų dalinimosi platforma jaunesnio amžiaus paauglių dažnai naudojama pašiepti vienas kitam, o vyresnių – talpinti ne itin padorius klipus.

„Snapchat“

Vakaruose vadinama „Sexting App“, nes porelės dažnai naudoja ją vulgariems gestams ar nuogybėms demonstruoti. Tačiau nepamirškit, kad nors „Snapchat“ tikina, kad joje patalpinti itin trumpi klipai iškart dingsta, bet neužmirškite posakio, kad jeigu kas pateko į internetą, iš jo nebeišsitrins…

„Pheed“

Nauja ir sparčiai populiarėjanti programėlė, sujungianti „Instagram“ ir „Vine“ savybes. Viena iš programėlės ypatybių – tu gali „transliuoti“, ką veiki būtent dabar video klipais. Tačiau kaip gali žinoti, kas tavo „transliaciją“ mato?!

„Oovoo“

Į populiarųjį „Skype“ panaši programėlė, leidžianti skambinti su vaizdu. Ją, kaip ir „Vine“, jaunimas dažnai naudoja ne pagal paskirtį ir dalinasi vulgariais klipais. Programėlę bandoma apsaugoti amžiaus limitu, tačiau jaunimas jį registruodami sumeluoja ir naudojasi programėle, nors neturėtų.

Mano išsaugoti straipsniai