PRISIJUNK prie grupės SODAS DARŽAS KIEMAS
Sveikata
Stiprinti imunitetą

9 ženklai, kad jūsų organizmui gali trūkti geležies

Geležis – vienas svarbiausių mikroelementų mūsų organizme, būtinas deguonies pernešimui, energijai, smegenų veiklai ir imuninės sistemos stiprinimui. Tačiau daugelis žmonių net nežino, kad jų organizmas kenčia dėl geležies stygiaus, nes požymiai dažnai būna subtilūs ir lengvai painiojami su kitomis būklėmis.

Ypač moterys, vaikai, paaugliai, vegetarai ir aktyviai sportuojantys žmonės yra labiau linkę patirti geležies trūkumą. Tad kaip suprasti, kad organizmui ima stigti šio svarbaus mineralo?

1. Nuolatinis nuovargis ir silpnumas

Vienas pirmųjų ir dažniausiai pasitaikančių simptomų – ilgai trunkantis nuovargis, net ir pailsėjus. Geležis padeda kraujui pernešti deguonį į ląsteles, tad jos trūkstant, organizmas negauna pakankamai „kuro“ energijai.


2. Sunku susikaupti ir jaučiamas miglotas mąstymas

Smegenims taip pat reikia deguonies. Geležies stoka gali paveikti koncentraciją, atmintį ir sukelti vadinamąjį „rūką galvoje“ – sunku suformuluoti mintis ar išlaikyti dėmesį.


3. Dusulys net po nedidelio fizinio krūvio

Jei lipant laiptais ar atliekant kasdienius darbus pradeda trūkti oro, tai gali būti ženklas, kad raumenys negauna pakankamai deguonies dėl geležies stygiaus.


4. Pabalusi oda ir gleivinės

Geležis dalyvauja hemoglobino gamyboje, kuris suteikia kraujui raudoną spalvą. Trūkstant hemoglobino, oda, lūpos, dantenos ar net vidinės vokų pusės gali atrodyti neįprastai išblyškusios.

paakiai

5. Lūžinėjantys nagai ir slenkantys plaukai

Geležies trūkumas veikia ne tik vidinę savijautą – jis dažnai atsiliepia ir išvaizdai. Trapūs nagai, plaukų slinkimas, prastėjanti jų struktūra – vieni iš išorinių įspėjamųjų signalų.


6. Šąlančios rankos ir kojos

Nuolatinis šaltis, net kai aplink kiti jaučiasi šiltai, gali rodyti sutrikusią kraujotaką ir geležies trūkumą – ypač jei kartu pasireiškia kiti simptomai.


7. Greitas širdies plakimas

Kai organizmui trūksta deguonies, širdis pradeda plakti greičiau, kad kompensuotų trūkumą. Jei jaučiate, kad širdis dažnai „daužosi“ be aiškios priežasties, verta pasitikrinti geležies kiekį kraujyje.


8. Keisti potraukiai – pvz., noras valgyti ledą, molį ar kreidą

Tai vadinama pika – dažnai pasitaikantis simptomas tarp žmonių, kurių organizme labai trūksta geležies. Nors tai retas, bet labai aiškus ženklas, kad kūnui trūksta mikroelementų.


9. Galvos skausmai ir galvos svaigimas

Sumažėjęs deguonies kiekis gali sukelti spaudimo pojūtį, migrenas ar lengvą svaigimą – ypač keičiantis kūno padėčiai ar po fizinio krūvio.

Mano išsaugoti straipsniai