Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kakava

Kakava – kakavos gėrimas su priedais: kokie prieskoniai ar paskaninimai rekomenduojami

Ak, karšta kakava! Šis nuostabaus skonio ir aromato gėrimas leidžia pajusti itin malonų šokolado skonį ir jaukiai šildo vėsiomis dienomis bei vakarais.  Tačiau kakavos milteliai, pienas ir cukrus tikrai nėra vienintelis receptas, leidžiantis pasimėgauti puodeliu gardžios kakavos. Yra daugybė prieskonių ir paskaninimų, skirtų patobulinti jūsų ruošiamos kakavos skonį. Nesvarbu, ar norite pasilepinti dangišku saldumu, ar trokštate aštresnių skonio natų, o gal tiesiog kasdieniam kakavos puodeliui norite suteikti daugiau džiaugsmo, dalinamės paprastais ir skaniais būdais, padėsiančiais pagerinti karštos kakavos skonį.

Pradėkite nuo kokybiškos kakavos

Pirmiausia tam, kad pasigamintumėte savo skoniais pamaloninantį kakavos gėrimą svarbu žinoti, jog bet kurios gardžios kakavos pagrindas yra patys kakavos milteliai. Jei naudojate įprastus, parduotuvėje pirktus kakavos miltelius, gali būti, jog tikrosios kakavos magijos nepajusite. Kyla klausimas: kokią kakavą naudoti? Norintiems pajusti tikruosius kakavos skonius rekomenduojama rintis ekologišką kakavą. Kuo ekologiška kakava ypatinga? Verta žinoti, jog tai – aukščiausios kokybės kakavos milteliai gaminami iš kakavos pupelių, kurios yra auginamos taikant tvarią ūkininkavimo praktiką, be sintetinių cheminių medžiagų ir pesticidų. Tai reiškia, jog galite mėgautis sodresniais, ryškesniais, natūraliais kakavos gėrimo skoniais be jokio neigiamo cheminių medžiagų poveikio. Be to, ekologiška kakava gali pamaloninti ne tik išskirtine skonio gelme, bet ir yra naudinga sveikatai. Mokslas įrodė, jog ekologiškuose kakavos milteliuose gausu antioksidantų, vitaminų bei mineralų – magnio, geležies kalcio, kalio, cinko, vitaminų A, C ir E.

Smaližiams: kakava su tikru šokoladu ar karamelės lašeliu

Skani kakava – tuo pačiu ir sveikas pasirinkimas. Tačiau panaudojus tam tikrus paskaninimus galite pasigaminti visiškai tobulą kakavos puodelį. Jei esate itin saldžios kakavos gerbėjai, tuomet verta pamėginti ištirpinti tikrą šokoladą karštoje kakavoje. Galite naudoti juodąjį, pieninį ar net baltąjį šokoladą – kokį tik norite. Tiesiog supjaustykite kelis gabalėlius ir leiskite jiems ištirpti šiltame piene, prieš dėdami kakavos miltelius. Papildoma šokolado porcija kakavai suteiks skonio gilumo ir šilkinės tekstūros, kuriai bus sunku atsispirti. Dar vienas būdas pasigaminti itin saldžią ir išskirtinai gardžią kakavą yra pamiršti apie tradicinį cukrų. Vietoj paprasto cukraus pabandykite naudoti kitus saldiklius, pavyzdžiui, skystą karamelę, medų ar klevų sirupą. Šie saldikliai į jūsų kakavos puodelį atneš unikalių skonių ir suteiks maloniai svaiginančią kakavos gėrimo patirtį. Taip pat verta žinoti, jog norint sustiprinti saldų šokoladinės kakavos skonį, į karštą kakavos gėrimą rekomenduojama įberti žiupsnelį druskos. Nors skamba nesuderinamai, nedidelis druskos kiekis kakavoje padeda skleistis svaiginančiam šokolado saldumui.

Pexels.com

Ieškantiems aštresnių skonių: kakava su čili pipirais ar druska

Kakava gali būti ne tik dangiškai saldi, bet atskleidžianti išraiškingesnius, aštresnius skonius. Norėdami kakavos gėrimui suteikti skonio ryškumo bei aštrumo įberkite žiupsnelį cinamono, muskato riešuto ar čili pipirų miltelių. Taip paversite savo kakavos gėrimą kažkuo nepaprastu, netgi rituališku. Pageidaujate ne aštriau, o šiek tiek sūriau? Pagardinkite karštos kakavos gėrimą sūdyta karamele arba apibarstykite jūros druskos dribsniais. Galbūt tai skamba keistai, tačiau rezultatas nustebins išties maloniais skoniais.

Neįtikėtina kakava su vanile

Vanilė ir kakava – tikra magija jūsų puodelyje. Ne veltui, vanilė buvo esminis kakavos ingredientas nuo tada, kai buvo pradėta gerti kakava, kas įvyko daugiau nei prieš 5000 metų. Svarbu žinoti, jog vanilė yra itin tinkama pora šokoladinei kakavai, nes paryškina žemiškus bei saldžius kakavos skonius ir suteikia išskirtinai malonų aromatą, kuris harmoningai užbaigia šokoladinio skonio profilį.Savo karštą kakavą pagardinti vanile galite įvairiais būdais – naudojant vanilės ekstraktus, miltelius ar vanilės pupelių pastą.

Džiaugsmas kakavos puodelyje: plakta gretinėlė ir zefyrai

Kreminė, tiršta kakava – viena gardžiausių. Tokiu kakavos gėrimu galite mėgautis, kad ir kasdien, įpylus šlakelį riebios grietinėlės. Dar vienas pasirinkimas jūsų kreminei kakavai – plakta grietinėlė, kurią galite purkšti tiesiai ant pagamintos šokoladinės kakavos. Nesinori sustoti kurti džiaugsmą puodelyje? Pamėginkite pagardinti kakavą zefyrais arba šokolado drožlėmis. Patikėkite, vaizdas puodelyje bus lygiai toks pats geras, kaip ir skonis.

Skaniausia kakava – su pienu

Labai svarbu paminėti, kad skaniausi karštos kakavos receptai reikalauja ne tik įvairių paskaninimų ar prieskonių, bet ir pieno. Nors kakavos gėrimą galima pagaminti užpylus miltelius vandeniu, tačiau rezultatas dažnu atveju nuvilia – prarandamas skonio sodrumas, gilumas, ryškumas. Tad gaminant karštą kakavą, rekomenduojama tai daryti su pienu. Tam, kad išgautumėte papildomo sodrumo, vietoj įprasto pieno galite naudoti saldintą kondensuotą pieną. Esate veganas? Kokosų, avižų, sojų ir migdolų pienas gali būti naudojamas itin skaniai veganiškai kakavai gaminti.

Kakava
Pexels.com

Svarbu ne tik kaip pagaminsite, bet ir į ką įpilsite

Įsitikinome, kad karštos kakavos gėrimas gali būti itin įvairus – dangiškai saldus ir net šiek tiek aštrus. Tad tai, kokio skonio ir kokiais priedais paskaninta kakava garuos ant jūsų stalo priklauso tik nuo asmeninių pageidavimų. Vis tik apie gardžią kakavą reikia žinoti ir tai, jog svarbu ne tik kaip ją pagaminsite, bet ir į ką įpilsite. Akcentuojama, kad kakava padeda atsipalaiduoti bei skatina laimės hormonų gamybą, todėl kakavos gėrimas turėtų būti visapusiškai malonus. Naudokite savo mėgstamą puodelį, kurį patogu bei gera laikyti ir kuris jus džiugina. Jums mielame puodelyje garuojanti kakava, pagardinta mėgstamais priedais, gali gerokai pagerinti kakavos gėrimo patirtį ir dovanoti ypatingus pojūčius. Malonaus ir skanaus gurkšnojimo!

Mano išsaugoti straipsniai