Cheminiai plaukų procedūros, tokios kaip dažymas, tiesinimas ar cheminis garbanojimas, gali stipriai pažeisti plaukų struktūrą, todėl plaukai tampa silpni, sausi ir lūžinėja. Tačiau gera žinia yra ta, kad yra daugybė būdų, kaip atstatyti pažeistus plaukus ir sugrąžinti jiems sveikatą bei gyvybingumą.
slenka plaukai
Plaukų slinkimas yra dažna problema, su kuria susiduria daugelis žmonių. Nors yra daugybė komercinių produktų, skirtų šiai problemai spręsti, natūralūs metodai dažnai yra veiksmingi, saugūs ir nekelia šalutinio poveikio.
Sūrus vanduo sukelia plauko išsausėjimą, nes pažeidžia plauko stiebo išorinį sluoksnį (kutikulę) ir plauko lipidus, dėl to plaukai tampa lengviau pažeidžiami, lūžinėjantys.
Artėjant vasarai, gatvėse vėl daugiau dėmesio atkreips smagiai plevėsuojantys praeivių plaukai. Daugelis skuba į kirpyklas ne tik atsinaujinti šukuosenos, bet ir prašyti recepto – ką daryti, kad plaukai neslinktų, nelūžinėtų ir blizgėtų. Plaukų priežiūros ekspertai pastebi, neretai plaukų būkle džiaugtis trukdo gajūs grožio mitai, o atradus sau tinkančią šukuoseną neverta vaikytis madų.
Plaukų slinkimas yra natūralus procesas, kuris vyksta ištisus metus, tačiau rudenį iškrentančių plaukų kiekis padidėja keliais kartais, lyginant su įprastai plaukų šepetyje po šukavimo randamais plaukais. Pasak „Ellips Lietuva" kalbintos gydytojos dermatologės-trichologės Rasos Aurelijos Vankevičiūtės, nors dažniausiai tai trunka tik keletą savaičių, daugumai kuokštais slenkantys plaukai gali kelti nemenką susirūpinimą, ypač, jeigu padariniai yra akivaizdžiai matomi, todėl verta laikytis kelių svarbių taisyklių.
Rudens orai dėl pakitusios temperatūros, drėgmės ir kitų aplinkos veiksnių pokyčių gali turėti įvairų poveikį plaukams: dažnai tenka dorotis su išsausėjusiais, besielektrinančiais ar slenkančiais plaukais.
Plaukų slinkimas – tai problema, su kuria susiduria daugelis žmonių, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties.