Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Plaukelių šalinimas: kuris būdas tau - tinkamiausias?

Plaukelių šalinimas: kuris būdas tau – tinkamiausias?

Plūstelėję karščiai privertė iš spintos išsitraukti sijoną ir šortukus? Tuomet neabejojame, kad suki galvą, kaip kuo veiksmingiau pašalinti nepageidaujamus plaukelius.

Panele.lt išsiaiškino, kuo skiriasi populiariausi depiliacijos būdai.

SKUTIMAS

Pliusai: neskausminga, greita, paprasta, pigu.

Minusai: atauga jau po dienos, dažnos žaizdelės, išsausėjusi oda.

Savaitės skaitomiausi straipsniai:

Drąsiausi garsenybių bikiniai „Instagrame“ (FOTO)
„Skudurynų“ reidas: kaip stilingai apsirengti už kelis litus?(FOTO)
„Gyva lėle“ tituluojama ukrainietė sulaukė rimtos konkurentės(FOTO+VIDEO)

Pats populiariausias plaukelių šalinimo būdas – paprasčiausias skutimas. Tereikia įsigyti peiliuką ir gali puikuotis lygiomis kojomis. Tiesa, neilgam. Norėdama pasiekti kuo geresnį rezultatą, bent 5 minutes kojas pamirkyk vandenyje. Taip oda ir plaukeliai suminkštės ir bus lengviau juos šalinti. Niekada neskusk sausų kojų, nes taip pažeisi apsauginį odos sluoksnį ir tai gali sukelti rimtą alergiją.

Shutterstock nuotr.

Geriausia naudoti specialią skutimosi želę, kurios tiršta konsistencija apsaugos odą nuo išsausėjimų bei užtikrins glotniausią efektą. Investuok į skustuvus, rinkis su kuo daugiau ašmenų bei papildomomis drėkinančiomis juostelėmis. Skutimas geriausiai tinka greitai šalinti plaukelius nuo kojų ir pažastų.

DEPILIACINIAI KREMAI

Pliusai: neskausminga, greita, nebrangu, nepalieka žaizdelių.

Minusai: nepašalina visų plaukelių, turi nemalonų kvapą, plaukeliai atauga jau po keleto dienų.

Depiliacinio kremo veikimo principas – plaukų ištirpdymas odos paviršiuje. Šaknys išlieka, todėl plaukeliai netrunka ataugti. Daugelis merginų naudoja depiliacinį kremą bikinio zonai, nes šios vietelės oda – ypač jautri, todėl aštrus skustuvai ją lengvai sudirgina.

VAŠKO JUOSTELĖS

Pliusai: plaukeliai neatauga kelias savaites, šalinant vašku jie atauga silpnesni.

Minusai: skausminga , brangoka, ne visi plaukeliai išraunami iškart, sausina odą.

Vaškas – vis dar viena efektyviausių plaukelių šalinimo priemonių, bet kokia skausminga… Jeigu niekuomet nenaudojai vaško juostelių, geriausia pradėti nuo kojų. Ant sausos blauzdos klijuok juostelę, tolygiai ją prispausk delnu ir staigiu judesiu nuplėšk prieš plauko augimo kryptį. Jeigu liko neišrautų plaukelių, gali juos pašalinti nauja juostele ar tiesiog kosmetiniu pincetu.

Plaukelius šalinant vašku odą būtina nušveisti, taip išvengsi įauginėjančių plaukelių. Maža gudrybė kenčiančioms nuo šios problemos – karts nuo karto atsisakyk vaško ir kojas nuskusk. Nuo rovimo susilpnėję plaukeliai nesugeba prasimušti pro viršutinį odos sluoksnį, todėl ir įauga.

Shutterstock nuotr.

EPILIATORIAI

Pliusai: galima plaukelius šalinti nuo viso kūno, jie neatauga kelias savaites, ilgainiui atauga vis plonesni plaukeliai. Paprasta procedūrą atlikti namuose.

Minusai: skausminga, reikia nemažai investuoti į elektrinį epiliatorių, plaukeliai ataugdami įauginėja į odą, galimi įbrėžimai.

Epiliatorius – tai daugybę mažų pincetų turintis prietaisas, kuriuo braukiant per odą šalinami plaukeliai. Tai – ganėtinai skausminga procedūra, tačiau jos efektas išlieka keletą savaičių. Jeigu nusprendei išbandyti šią procedūrą kojų plaukeliams, kojas prieš tai gali pamirkyti, kai kurioms merginoms tai sumažina procedūros skausmą.

Tiesa, plaukelius teks šiek tiek „paauginti“, jie turi būti bent 3 mm ilgio. Idealiausia epiliatoriumi šalinti plaukus nuo pažastų: jie neataugs kelias savaites ir nebeliks matomų plaukelių šaknų. Tai pat ilgainiui plaukeliai ataugs vis silpnesni. Tik neužmiršk odos bent kartą per savaitę nušveisti!


Mano išsaugoti straipsniai