„Hario Poterio“ knygų autorė J.K. Rowling 2020 m. birželio pradžioje sulaukė kritikos dėl prieštaringų žinučių „Twitter“ platformoje apie translyčių asmenų bendruomenę.
Jos pozicija paskatino „Hario Poterio“ sagos gerbėjus ir filmų žvaigždes, tokias kaip Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint bei Eddie Redmayn viešai pasisakyti prieš autorės poziciją. Dar 2020 m. J.K. Rowling žinutės „Twitter“ platformoje sulaukė daugybės prieštaringų reakcijų, kuomet ji platformoje pažėrė kritikos globalios plėtros bendruomenės žiniasklaidos platformos „Devex“ nuomonių skiltyje paskelbtam straipsniui.
Šiame straipsnyje buvo frazė „žmonės, turintys menstruacijas“. J.K. Rowling sureagavo į šią frazę ir „Twitter“ parašė: „Esu tikra, kad anksčiau būta žodžio tokiems žmonėms įvardyt. Pagelbėkite man. Wumben? Wimpund? Woomud?“ – rašė rašytoja. Nėra abejonių, kad ji mintyse turėjo žodį woman (liet. moteris).
Kiek vėliau rašytoja parašė naują įrašą: „(…) Jei lyties iš tikrųjų nėra, ištrinama pasaulio moterų išgyvenama realybė. Pažįstu translyčių žmonių ir juos myliu, bet lyties sąvokos ištrynimas atima iš daugelio žmonių galimybę prasmingai kalbėti apie savo gyvenimą. Tai nėra nenoras sakyti tiesą“.
J.K. Rowling įrašai anuomet susilaukė daugybės neigiamų reakcijų iš rašytojos gerbėjų, kolegų bei LGBTQ bendruomenės narių. Vis dėlto šie įrašai nebuvo vienintelis J.K. Rowling prieštaringos nuomonės apie translyčius žmones įrodymas.
Praėjusiais metais rašytoja ir vėl viešai pasisakė prieš translyčius asmenis, susirėmimų metu apkaltinusi translyčių asmenų grupę. Ji „Twitter“ parašė: „Matau, kad „Be Kind Brigade” vėl slepiasi po savo juodomis kaukėmis, mėto dūmines bombas, rėkia „šiukšlės” ant moterų, ginančių savo teises lyties pagrindu (…)”, – rašė J.K. Rowling.
Po kritiškų komentarų ji tapo daugelio priešiškumo taikiniu, o ypač translyčių žmonių, kurie net surengė protestą prie J. K. Rowling namų viešai paskelbus garsiosios rašytojos adresą.