JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Svajonių profesija: ką studijuoti

Svajonių profesija: ką studijuoti, kad darbdaviai dėl tavęs peštųsi?

Jiems meldžiasi darbdaviai, o pinigai krinta iš dangaus. Į šitokiais gandais apipintą programuotojų rojų jau veržiasi ir merginos. Susipažinkite – Jolanta ir Inga padės jums, jei esate tiksliukės ir svajojate apie programavimą.

Jolanta Skulsčiūtė (21 m.), STOREBRAND BALTIC verslo analiktikė, VU programos sistemų studentė. „Man programuoti lengviau nei megzti!“

Inga Piekė (36 m.), ADFORM programuotoja: „Tai pirmasis mano darbas, kur nesu vienintelė mergina!“

Tiesa ar melas? 

1. Be galo sunku mokytis

Inga: Ir taip, ir ne. Kartais dėsto neįdomiai, tačiau konferencijose, kursuose man labai patinka. „Microsoft“ nuolat tobulina technologijas, o naujoves pritaikyti labai smagu, nes sukuriu kažką, kas tinka žmonėms. Siūlau apsilankyti „Microsoft“ organizuojamuose kursuose, ten tikrai susižavėsite programavimu.

Jolanta: Mokytis sunku, nes daug nesusijusių su studijomis dalykų, matematikos, o dirbti labai smagu!

2. Bendramoksliai vaikinai žiūri pašaipiai

Inga: Gal tik iš pradžių stebisi? Pradėjus bendrauti, požiūris pasikeičia.

Jolanta: Mano kurse – 10 merginų iš 130. Vienas grupės vaikinas prisipažino taip mus vertinęs: „Žiūriu į jas ir galvoju – ką jos čia veikia…“

3. Mokantis lengva išsirinkti vaikiną

Inga: Iš grupės draugų išsirinkau vyrą! Jau pirmame kurse susidraugavome.

Jolanta: Mano draugas irgi programuotojas, kartu mokėmės. Net buvau susilažinusi, kad taip nenutiks, tačiau pralaimėjau.

4. Visi jie nešioja akinius ir jų prastas regėjimas

Inga: Mano akys sveikutėlės, nors praleidžiu maždaug 8–10 val. prie kompiuterio.

Jolanta: Aš taip pat be akinių, nors nuolat sėdžiu prie kompiuterio ir dar vakarais su draugais žaidžiame žaidimus.

5. Kompiuteristai labai kompleksuoti, nes moka bendrauti tik su kompiuteriu

Inga: Esame normalūs žmonės, mėgstam keliauti, sportuoti.

Jolanta: Gal bendraujame kiek kitaip. Sykį vakarėlyje kalbamės su draugais, kaip pasigaminti jutiklius futbolo kambaryje, kad sėdėdami savo bendrabutyje matytume, ar futbolo stalas neužimtas. Merginos mums už nugaros pasiklausė ir sako: „Ar jūs negalite kaip visi kalbėt apie alų?“

6. Dėl jų pešasi darbdaviai. Labai lengva įsidarbinti

Inga: Tikrai lengviau. Lituanistei ir IT specialistei įsidarbinti – nesulyginami dalykai.

Jolanta: Mano visi kurso draugai jau turi darbus. Visi, kas nori, įsidarbina.

7. Labai didelė alga

Inga: Jeigu lyginti su „Maximos“ kasininke, tikrai didelė. Laisvai samdomi programuotojai uždirba dar didesnius pinigus.

Jolanta: Turint tokią specialybę net neverta emigruoti, IT specialistas Lietuvoje puikiausiai gali gyventi.

8. Programuotojai – baisūs nuobodos.

Jolanta: Be abejo, programuotojai nėra nuobodos! Na nebent išradingi, įvairiausių hobių turintys, mėgstantys keliones bei aktyvų laisvalaikį žmonės yra laikomi nuobodžiais :)

Svarbiausi patarimai naujokėms. Nuo ko pradėti?

Į ką reiktų atkreipti dėmesį dar besimokančioms panelėms, kurios norėtų pasirinkti programuotojos specialybę? Kokias savybes puoselėti?

Mokykloje reikėtų skirti daugiau dėmesio matematikai, pamėgti loginius uždavinius, taip pat nuolat tobulinti anglų kalbos žinias. Visada pravers ir būreliai, išmokantys komadinio darbo bei plečiantys akiratį. Analitinis mąstymas, kūrybingumas – gebėjimas kiekvienai situacijai rasti išradingą sprendimą ar net keletą jų, atkaklumas bei kantrybė, dorojantis su iškylančiais nesklandumais – tai savybės, kurios niekada nepamaišys jokiame karjeros kelyje bei ypač pravers programuojant.

Kokie gali būti pirmieji žingsniai – ką bandyti programuoti?

Įdomiausias ir paprasčiausias būdas pradėti – daugybė internete siūlomų kursų. Pradžiai geriausia rinktis trumpus interaktyvius kursus, kuriuose supažindinama su programavimo pagrindais. Populiarūs nemokami: http://www.codecademy.com/https://www.khanacademy.org/ ir daug kitų. Vėliau galima pereiti prie knygų ar platesnių internetinių kursų, priklausomai nuo to, kuri sritis “užkabins”.

Sužinok, kaip žengti pirmus žingsnius į IT: www.bit.ly/pazinkIT

Mano išsaugoti straipsniai