NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
13 puikių knygų

13 puikių knygų, kurias rekomenduoja perskaityti žymios merginos

Už trečią kartą iš eilės žiūrimas serialo serijas šimtą kartų naudingiau į rankas paimti gerą knygą. Pritrūkai idėjų, ką skaityti? Šių garsių Lietuvos merginų knygų rekomendacijos patiks net išrankiausioms knygų skaitytojoms.

Fausta Marija Leščiauskaitė. ,,Užkalnio žurnalo” vyriausioji redaktorė perduoda žinutę skaitančioms: „Mano paauglystėje mokytojai buvo pilni idėjų, kodėl reikia skaityti: kad mokėtum geriau rašyti, kad protingesnis būtum, kad rišliau kalbėtum. Visa tai man atrodo niekis prieš pačią didžiausią priežastį: nes skaitydamas gali nugyventi šimtus gyvenimų. Nerizikuodamas sveikata, gyvybe ar sužeista širdimi. Ir sutaupydamas labai daug laiko“

View this post on Instagram

Tą gegužės dvyliktąją mano lėktuvas nusileis Vilniaus oro uoste. Lagaminai liks numesti gulėti koridoriuje, o aš kartu su jumis, kad ir kiek plačių akinių ir ilgų kalnierių prireiktų paslėpti dviejų parų kelionės nuovargį, pasakysiu, ką manau apie dvigubą pilietybę ir būsimąjį Lietuvos prezidentą. Tiksliau – prezidentę. Aš balsuosiu. Tikrai balsuosiu. Balsuokite ir jūs. Kad ir kur bebūtumėte. #vote #lithuania #??

A post shared by Fausta Marija Leščiauskaitė (@fausta_marija) on

Colleen McCullough – „Erškėčių paukščiai“: legendinis meilės romanas, kurį pati perskaičiau šešiolikos, per audrą, Italijos kaime. Tai – sena knyga, ji kažkada buvo mano močiutės mėgstamiausia ir kai močiutės nebeliko, man tai tapo gražiu atsiminimu apie ją. Knygos lengvumas patiks ir tiems, kurie galvoja, kad skaitymas – ne jiems. Bus daug meilės: tyros, ne tokios tyros, o daugiausiai – neleistinos.

Colleen McCullough – Erškėčių paukščiai
Colleen McCullough – Erškėčių paukščiai
Panelė

Irvine Welsh – „Purvas“. Meilės romanai – per saldu? Tuomet skaitykite šią knygą – bus ne tik, kad nesaldu – bus šleikščiai kartu. Šis autorius genialiai aprašo visus šlykščiausius ir nepatogiausius dalykus: prostituciją, nevalyvumą, narkotikus, išmatas, lytiškai plintančias ligas, savižudybes. Nekalba apie tai užuominomis – jis renkasi tokį pasakojimo būdą, kad pasidaro nepatogu. Ji, kaip ir pirmoji, tokia įtaigi, kad ryšį su skaitymu gali užmegzti ir tas, kuris paprastai savo laisvalaikio su skaitymu nesieja. Tik nėra tinkamiausia ypač jautriems žmonėms.

Irvine Welsh – Purvas
Irvine Welsh – Purvas
Panelė

Colson Whitehead – „Požeminis geležinkelis“: Norisi kiek rimčiau? Čia bus ir meilės, ir šlykštybės, bet meilė – ne pagrindinė tema, o šlykštybė – žodžiais neaprašoma, tik juntama. Knyga apie vergovės laikus: juodaodė vergė bėglė keliauja iš Pietinių valstijų, ieškodama laisvės ir žmogiškumo. O už visa geriausiai čia matosi neaprėpiamas ir beprasmis, neviltį keliantis žmogaus žiaurumas.

Colson Whitehead – Požeminis geležinkelis
Colson Whitehead – Požeminis geležinkelis
Panelė

Greta Bitinaitė. Tinklaraštininkė Greta žino, kaip svarbu yra skaityti ir kokią galią turi gera knyga, laikoma rankose. Ji gali išmokyti, nukreipti, padėti susivokti, pažinti ir net nusipirkti bilietą į svečią šalį!

View this post on Instagram

?Mano draugystė su @knygynu_tinklas_vaga žydi nuo Knygų Mugės ir aš esu labai laiminga, nes jie – pilni idėjų ir labai rūpinasi savo skaitytoju. Nors aš skaitau daug, bet šį pavasarį noriu skaityti dar daugiau, tad keliu tikslą sau net trumpomis akimirkomis parke, kavinėje, ar gražiausio senamiesčio kamputyje – imti į rankas ne telefoną, o knygą. Mano pasirinkimai šiam pavasariui ➡️ Swipe 1. KOMPASAS, pirmoje vietoje, nes rekomenduota mano dievaitės Filmanavičiūtės, amen. 2. MANO KOVA mylintis žmogus, šiuo metu labai populiari, bet dabar skaitau pirmą dalį, o tada į rankas imsiu šią. 3. PRAŠAU, PASIRŪPINK MAMA man labai patinka “moteriškos” knygos, o šioje knygoje atsiskleidžia kita kultūra, moters pažinimas, slapti troškimai. Labiausiai mane užkabino žodžiai “svajonės tų, kuriuos manom pažįstą geriausiai”, vien dėl jų – dedu į šią knygą daug vilčių. 4. BAIMĖ, nemėgstu politikos, bet svarbu žinoti, kas ten sukioja visus aplink pirštą Amerikoje. Girdėjau, gerų žodžių nėra daug apie poną, oi nėra. 5. Ir paskutinė – PIRMĄKART MAMA, Bitinaitė nesilaukia, tiesiog čia natūralus jaunos moters smalsumas. Guilty Pleasure ? Aš pati nuolat seku knygų naujienas, fiksuoju jas, o tada užsisakau internetu www.vaga.lt, nes tą galima daryti net naktimis, haha? ir sutaupai ant kavos. O knygos jau laukia paruoštos knygyne šalia darbo. #ad #knygynasvaga #SkaitytiPrasminga #SkaitauVisur

A post shared by Bitinaitė Greta (@bitinaitegreta) on

Tara Westover ,,Apšviestoji”. Šią knygą rekomenduoju kiekvienai, ypatingai norėčiau šią knygą rekomenduoti moksleiviams, ji ne tik bus puikus literatūros kūrinys egzaminams, bet ir motyvuos siekti tikslų, ieškoti savo kelio. Labai norėčiau, kad tokia knyga mano rankose būtų atsiradusi prieš 10 metų. Pati mėgstu ,,psichologinius” momentus, šeimos santykius, kuriuos gali perleisti per savo patirtis. Čia jų su kaupu. Šeima, kurioje vaikai neina į mokyklą, medicina yra nežinomybė, priešas ir baimė, šeimos galvos tikėjimas, yra aukščiau visko ir sudrasko vaiką į mažus gabalėlius. Susirinkti, JAI, gabalėlius, viso gyvenimo darbas. Ši knyga dar kartą pažymi, kad laimė yra lipdyti gabalėlius nuo pirmų dienų su vaiku, išklausyti, patarti, leisti, skatinti, suteikti galimybę pažinti ir MOKYTIS.

Tara Westover - Apšviestoji
Tara Westover – Apšviestoji
Panelė

Tsh Oxenreider ,,Pasaulyje kaip namie”. Jeigu perskaitysit ir nenusipirksit bilieto nors savaitgaliui, perskaitykit dar. Knygoje kartu keliavau su moterimi, jos vyru ir trimis vaikais bei 5 kuprinėmis. Artumą sustiprino tai, jog būtent minėtoji moteris pasakojo keliones akimirkas. Mane žavėjo, kaip jie tvarkėsi su namų ilgesiu: savo lovos, savo kampo, savo kavos puodelio. Beje, namus jie pardavė prieš pat kelionę! Kodėl? Knygos pavadinimas ir yra atsakymas. Beje, perskaičius šią knygą, išvykau savaitės atostogoms – viena.

Tsh Oxenreider - Pasaulyje kaip namie
Tsh Oxenreider – Pasaulyje kaip namie
Organizatorių archyvas

Eric Weiner ,,Žmogus ieško Dievo”. Labai nekantravau pradėti skaityti šią, ką tik knygynų lentynose pasirodžiusią knygą ir kiekvienas jos puslapis yra lyg desertas. Knyga sukasi aplink klausimą ,,Ar jau suradote savo Dievą”? ,,Koks jis, kiekvieno iš mūsų Dievas?“. Tam, kad atsakytų į klausimą, tenka leistis į kelionę ir pažinti visas populiariausias religijas. Daug naudingos informacijos, puiki istorija ir tas pats savęs pažinimas.

Eric Weiner - Žmogus ieško Dievo
Eric Weiner – Žmogus ieško Dievo
Panelė

Rasa Jusionytė. Veiklioji laidų vedėja, renginių organizatorė kadaise gyveno Londone, todėl iš trijų rekomenduotinų knygų dvi siūlo anglų kalba. Puikus būdas ne tik perskaityti įdomų bei naudingą skaitinį, bet ir pagilinti anglų kalbos žinias.

View this post on Instagram

Po mūsų su @beata.tiskevic pokalbio ir mano pirmos laidos @nebegeda gavau labai, bet ne tas žodis kaip labai daug jūsų laiškų. Ačiū. Man gera. Ir man labai skauda skaityti, kad visuose laiškuose tas pats naratyvas: aš pamečiau save. Kodėl visada aukojuosi? Kodėl mano filmai ne tokie įdomūs? Kodėl aš daugiau tvarkau kambarius? Kodėl jis mano gyvenime tapo svarbesnis man pačiai už mane pačią? Ir tada pyktis. O už ką pykstam? Aš taip stipriai stengiuosi, o jis ne. Jis tiesiog yra savimi. Atsipalaidavęs, Paprastas. Pasakantis, ko nenori. Nesiaukojantis. Mes šito “daryk tiek pat kiek aš ir tik taip kaip aš darau” blogo ir iškreipto dalyko reikalaujam ir iš kito žmogaus. Nejučia matuojam – aš indus išploviau, o jis? Pykstam ir griaunam santykius, nes mes taip daug darom (anot mūsų), bet negaunam lygiai tiek pat atgal. Ir čia jau galim pykti tik ant savęs. Nori, kad su tavim elgtųsi, kaip lygia santykiuose? Tu pati turi taip elgtis su pačia savimi. Ir gali pakalbėt su terapeute ar išsilieti draugei, bet savo pačios problemas gali spręsti tik tu. O kodėl mes taip darom? Kodėl mes tą kitą žmogų pastatom į pirmą vietą? Galvojam, kad aš mažiau verta. Dauguma mūsų mokykloje ir visur kitur visad bandė gauti gerą pažymį. Puikiai pasistengei – esi verta geriausio! Ta pati idėja – būti verta, kai labai stipriai pasistengi (o tavo vertė yra tobulos moters parametrai) žudo meilę sau. Juk tada tik tavęs – neplautais indais, nes skubėjai, suplyšusiu pėdkelnės pirštu, nes neturi laiko nueit iki pardės naujų, nepakankamai gražiai apsirengusios ar dar kokios nors labai tobulos moters gerumo skalėj matuojant, tokios kokia esi jau niekas nemylės. Aš turiu tai. Man atrodo, kad visada ir visur turiu būti daugiau nei aš. Ir tai labai didelis spaudimas, labai didelė našta, kurią aš po truputėli mokausi nusimesti. Pirmas žingsnis, save pagauti darant kažką prieš savo valią, nes tai yra tai ko nori kiti, bet ne tu, ir to tiesiog nedaryti. Aš tik pati galiu save mylėti ir gerbti ir reik būt pačiai sau princu ant balto žirgo. Tai labai saldu. Ir labai paprasta. Sėkmės ir jums, ir man <3 Rasa

A post shared by Rasa Jusionyte (@rasajusionyte) on

Dolly Alderton – ,,Everything I know about Love“. Tai būtina knyga perskaityti kiekvienai merginai. Ji apie tai, kaip einame į pirmus pasimatymus, leidžiamės į pirmus santykius, gauname pirmus darbus ir daug kuo nusiviliame. Kaip bandome būti tobulos ir tam iššvaistome labai daug energijos, kol suvokiame, kad jokiu būdu negalima savęs lyginti su kitais. Man ši knyga parodė, kiek daug visi gyvenime pridaro blogų sprendimų ir kaip visiškai nieko tokio yra klysti. Pabučiuosim daug varlių, kol suprasim, kad nė vienas vyras nėra pasakų princas, bet geros širdies palaikantis vaikinas šalia, kuris tiki tavimi ir sugeba mylėti yra didžiausia dovana.

Dolly Alderton - Everything I know about Love
Dolly Alderton – Everything I know about Love
Panelė

Tara Westover – ,,Educated“. Tai knyga apie merginą, kuri užaugo mormonų šeimoje, be gimimo liudijimo, be daktarų ir be mokyklos. Užtat šiandien ji baigė du geriausius pasaulio universitetus ir pati sau susikūrę begalę galimybių. Kartais gyvenime mums ne viskas duota, bet tai nereiškia, kad pačios to nesusikursime.

Tara Westover - Educated
Tara Westover – Educated
Panelė

Beata Tiškėvič – Vyvenimas. Man labai sunku buvo skaityti Beatos knygą. Ji nepatogi, ji priverčia suvokti, kad laimė ateina ne dėl gražios išorės, bet dėl ramaus vidaus, o jo sluoksniu pudros neužkamšysi. Ji apie gilinimąsi į save, nemelavimą sau ir nepatogių sprendimų priėmimą.

Beata Tiškėvič – Vyvenimas
Beata Tiškėvič – Vyvenimas
Panelė

Agnė Kulitaitė. Iš socialinių tinklų puikiai atpažįstama mergina gyvena aktyvų gyvenimo būdą, tačiau niekuomet neužmiršta paskaityti. Galbūt jos rekomendacijos tave įkvėps ilgų rudeniškų vakarų skaitiniams?

View this post on Instagram

Prieš 2119 metų šią dieną gimė Julijus Cezaris. Frencis Dreikas irgi švęstų šiandien, jei būtų gyvas, o Harisonas Fordas turbūt jau užpūtė arba jau tuoj ruošias pūst žvakutes nuo torto. Prieš 26 metus pasaulį išvydau ir aš. Mama mėgsta pasakoti, kad vos gimusi – neišleidau nė garso, neverkiau ir visaip kaip nebandžiau susikalbėti su nauju pasauliu, kurį mačiau pro tas dideles, kaip mama sako, puse veido tuomet užėmusias akis. Aš tik tylėjau ir kelias minutes stebėjau, kol seselė pagalvojo, kad kažkas su manim negerai ir pliaukštelėjo per tuo metu ne tokius putlius du žandus, kokie jie dabar yra. Ir aš laiminga, kad gimiau. Laiminga, kad galiu matyti, išgirsti, pajusti, paliesti. Laiminga, kad galiu eiti, kartais ne visada teisingais keliais, bet turėti galimybę visada tą kelią pakeisti. Aš laiminga, kad galiu mokytis. Iš praieties, iš aplinkos, iš kitų. Ir aš nežinau, koks žmogus esu, sunkiausias uždavinys paauglystėje klasiokų anketose man būdavo atsakyti į klausimus, kokia aš esu. Esu visokia. Kartais bloga, kartais gera. Dažnai labai jautri ir kartais dėl to gindama tai galiu tapt bjauri. Aš stengiuosi būti teisinga, bet dažnai suklystu. Kartais kelias valandas verkiu, o būna dienom juoktis nustot negaliu. Seniau aš norėjau įtikti, patikti ir būt tobula, bet dabar suprantu, kad noriu ir linkiu sau išlikt visokia. #me #bday #july13 #summer #palanga #lietuva #lithuania #sea #weekend #happy #girl #photography #photooftheday #instagood #picoftheday #selfie

A post shared by Agnė Kulitaitė (@kulagne) on

Marina Abromovič ,,Eiti kiaurai sienas“. Sausį man ją padovanojo draugas. Sakė, pajuto, kad turiu ją paskaityti ir tikino knygoje įžvelgęs panašumų su manimi. Tą kartą pažiūrėjau į jį kreivai,o baigusi knygą, kurią sudorojau per mažiau nei dvi dienas, supratau, koks didis komplimentas tai buvo. Knygoje aprašyta gyvenimo istorija stebina, drąsina, priverčia apmąstyti savo gyvenimą ir jo pasirinkimus bei atskleidžia menininkės nenusakomą vidinę stiprybę, o juk kai suprantame, kad ir tie, kurie, rodos, idealūs – nuopuolius patiria, gyventi lengviau pasidaro. Aš galėčiau apie ją rašyti daug, nes kelių sakinių taip maža, bet siūlau pasiimti ją į rankas, pirmą puslapį atversti ir nė nepajutus – paskutinį pasiekti. Taip nutiko ir man. Greitu metu į rankas planuoju ją paimti į rankas antrą sykį.

Marina Abromovič - Eiti kiaurai sienas
Marina Abromovič – Eiti kiaurai sienas
Panelė

 Vladirmir Nabokov ,,Lolita“. “Lo-li-ta: liežuvio galiukas šokteli tris šuoliukus gomuriu žemyn, trečiuoju bakstelėdamas į dantis. Lo. Li. Ta.” – ši frazė, matyt, įsiminė man ilgam. Uždraustas vaisius. Meilė. Chaosas. Naivumas. Silpnybė. Pagunda. Mirtis. Vieni jos nekenčia, kiti myli – tik aš ne apie pačią Lolitą, o knygą. Bet knygą, įkvėpusią gyvybę net dviems filmams, bent atsiversti tikrai verta.

Vladirmir Nabokov - Lolita
Vladirmir Nabokov – Lolita
Panelė

Alfonsas Nyka – Niliūnas „ Poezija iš svetur“. Poezijos rinkinys, kurį skaitant širdyje uždainuoja Tomas Sternas Eliotas, Viktoras Hugo, Čarlzas Baudleras, Gėtė ir kiti. Poezija gyvenime būtina. Tik perdozuoti nevalia. Man poezija – lyg raštu persisunkęs antidepresantas, kurį vartojant jaučiu kaip gydau sieloje žiojančias skyles.

Alfonsas Nyka - Niliūnas - Poezija iš svetur
Alfonsas Nyka – Niliūnas – Poezija iš svetur
Panelė

Mano išsaugoti straipsniai