Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Makiažas kambariui: kaip savo erdvę paversti mielesne

Makiažas kambariui: kaip savo erdvę paversti mielesne

Frazė „kosmetinis remontas“, apibūdinanti nedidelius interjero patobulinimus, yra gerokai teisingesnė, nei manei! Tiems, kurie tvirtina, kad susidomėjimas makiažo priemonėmis ir naujienomis yra be galo neintelektualus ir nenaudingas dalykas, telieka slėptis. Juk žinios, kurias naudoji kasdien gražindama veidą, puikiai pritaikomos… remonto darbams.

Galbūt persikraustei gyventi į studentų bendrabutį ir prieš tai buvusių gyventojų laiko skaičiavimo būdas iki sesijos pabaigos, piešiant ant sienų pagaliukus, tau atrodo nepriimtinas? Nervina pelėsio ir drėgmės dėmės, ar tiesiog atsibodo nuo vaikystės nepasikeitęs kambario vaizdas? Raitojam rankoves, atsiverčiam makiažo subtilybių vadovus ir pritaikom žinias praktiškai!

Gera pradžia

Ruošiantis vakarėliui ar kasdienėms veikloms vizažo specialistai visada pataria prieš pradedant makiažą išsidėlioti priemones ant stalelio priešais veidrodį, kad aiškiai matytum jų eiliškumą ir nieko nepraleistum. Lygiai tokiu pačiu principu dirbk ir pradėjusi projektą „Kambario renovacija“.

Pažvelk į norimas perdažyti sienas kaip į žmogaus odą. Kokius žingsnius reikėtų daryti pirmiausia? Žinoma, nuvalyti ir paruošti paviršių kosmetikos priemonėms! Jeigu norimos perdažyti sienos buvo dažytos ne vandeniniais dažais (atskirti galima labai paprastai, ne vandeniniais dažais dengti paviršiai blizga ir yra labai slidūs), turime tave nuliūdinti, tokias sienas prieš perdažant teks nušveisti, tačiau juk sportas – sveikata, ar ne?

Prieš pradėdama darbą, būtinai atitrauk baldus (lygiai kaip susegame plaukus viršugalvyje, kad netektų krapštyti pudros ar, neduokdie, blakstienų tušo iš išsipešusių sruogų) ir pasidaryk erdvės judėjimui. Nieko nėra blogiau, nei dirbant įlipti į dažų kibirą ar susitrenkti mažąjį kojos pirštelį į klastingai jo tykojusią lovą.

Pagrindas – svarbiausias!

Kai sienos švarios (jeigu prieš tai jos buvo nedažytos ar dažytos vandeniniais dažais, valyk drėgnu skudurėliu be muilo ar kitų priemonių, viso šio darbo esmė – pašalinti dulkes), o kampuose nebėra plaukų ir dulkių „zuikučių“, atverk langus, kad greičiau džiūtų vanduo, ir ruoškis ekspedicijai į statybinių medžiagų parduotuvę. Beje, žinant, kad rudenį dienos trumpos, paviršių paruošimą ir pakampių valymą vertėtų pradėti labai anksti rytą, kad parduotuvės slenkstį peržengtum vos jai atsidarius. Patikėk, prireiks dienos šviesos dirbant, be to, nors dažai šiais laikais kokybiški ir neprismardina namų pusei metų, vis vien džius bent kelias valandas.

Kokia spalva man tinka?

Rinkdamosi dažų atspalvį vėl taikome tas pačias taisykles, kaip ir derindamos lūpų dažų spalvą. Niekados neprašausi pasirinkusi ramias šiltas spalvas, jos ne tik vizualiai praplečia patalpas ir sudaro erdvės įspūdį, tačiau puikiai tinka mūsų klimato juostai: kai už lango tiek mažai saulės, norisi jos turėti bent jau sau ant sienų, tiesa? Jeigu nori ko nors įmantresnio nei kremo spalva dažytas kambarys, gali pamėginti pažaisti šiais atspalviais – sieną, kuri yra priešais įėjimą į kambarį, dažyk keliais tonais ryškesne, tos pačios gamos spalva. Pavyzdžiui, jeigu visas kambarys nuspalvintas minkšta persiko spalva, priešais duris stūksanti siena gali nurausti šiltu lašišos papilvės atspalviu. Toks dažymo būdas suteikia daugiau erdvės vaizduotei vėliau, kai užsiimsi sienų dekoru paveikslais ar nuotraukomis.

Sienų perdažymui tau reikės:

1. Žinių apie kambario plotą ir sienų skaičių (šias žinias tiesiog pateik parduotuvės konsultantui, jis padės apskaičiuoti, kiek dažų tau prireiks).

2. Grunto. Tai sienų makiažo pagrindas, kuris padės ne tik tobulai lygiai padengti dažus, bet ir išspręs paviršiaus problemas. Sienų atveju pelėsį, veido atveju – pagal odos tipą – sausumą arba pernelyg didelį riebalavimąsi.

3. Dažų (VANDENINIŲ), dviejų volelių, plataus teptuko (kampams, smulkioms vietelėms aplink langus ir palubės linijai užbrėžti), vonelės dažams (į ją turi tilpti volelis), pirštinių ir popierinės lipnios juostos.

4. Tam atvejui, jei reikia šveisti sienas, švitrinio popieriaus, arba specialiai šiam darbui sukurtų skustukų.

5. Senų laikraščių ar žurnalų.

Procesas

Vienas dalykas, kurį pravartu žinoti, – vandeniniai dažai nesmirda, neteka, nuo jų neskauda galvos, bet… jie taškosi! Dažydama smulkyčiais lašeliais pasidengsi rankas, veidą ir plaukus, jeigu nepasirūpinsi, kad taip nenutiktų! Taigi kepuraitė su snapeliu ir pirštinės yra būtinas tavo statybininkės įvaizdžio elementas. Visi likę drabužiai – tokie, į kuriuos negaila šluostytis rankų, nes, patikėk, tikrai tą padarysi. Ir ne vieną kartą.

Į dažų vonelę įsipilk grunto ir kibk į darbą. Storai tepti nereikia, svarbu, kruopščiai padengti kampus, kur mėgsta gyventi pelėsio sporos. Nugruntavusi eik užkąsti, nes gruntas privalo nudžiūti, taigi turi kelias valandas poilsiui. Tik langus palik atidarytus!

Nudžiūvus gruntui, jautriausias kambario sienų vietas – kampus, lango nišas ir palubę dažyk atskirai – teptuku. Įsivaizduok, kad dabar maskuoji kambariui paakius. Nes kosmetinio remonto ir veido makiažo eiliškumas – lygiai toks pat. Pirma maskuojam, vėliau dažom visa kita!

Sienų dažymas voleliu yra viena maloniausių žmogaus išrastų namų remonto formų – ramus, ritmingas darbas klausant muzikos tikrai neprailgs, svarbiausia, pernelyg drąsiai nevažinėk voleliu ligi lubų, nes jas išterliosi, o dažydama laikykis vienos krypties. Lygiai kaip tepant veido pudrą – jeigu makaluosi per odą į visas puses, tikrai nesulauksi tokio žaviai idealaus rezultato kaip tepdama viena kryptimi – nuo nosies ligi ausų.

Keletas akcentų

Nudažytos sienos džius kelias valandas. Tą laiką gali išnaudoti kritiškam erdvės įvertinimui. Pavyzdžiui, jeigu tavo kambario lubos aukštos, kodėl tu jas palieki vorams? Lubos pirmiausia priklauso tau! Įkvėpimo semkis iš mažiausių butų sostinės – Paryžiaus. Priremti prie sienos itin ankštų gyvenamųjų patalpų paryžiečiai sugalvoja pačių įvairiausių ir žaviausių erdvės taupymo triukų – lubas siekianti lentyna ir grakščios pristatomos kopėtėlės – ne tik be galo stilingas, bet ir praktiškas sprendimas daiktų laikymui kambaryje. Taip pat gali išnaudoti ilgakojus rakandus: jeigu turi nenaudojamą sulankstomą molbertą, nebeslėpk jo po lova, geriau panaudok kaip nedidelę lentyną žurnalams ar kitiems daiktams susidėti, taip pat pasitarnaus ir stovas natoms laikyti (valandos, praleistos chore, pagaliau įgaus praktinę naudą).

Senas močiutės laikų lagaminas irgi nenusipelnė dūlėti sandėlyje. Atskirk jo dangtį nuo daiktams dėti skirtos dalies, įkalk kelias vinis į sieną ir senas lagaminas tampa nuostabia vintažine knygų lentyna.

Sienų dekorui gali pasitelkti visą fantaziją, kiek pavyko iki dabar užgyventi, – juk tavo kambarys turi būti vieta, kur lanko tik teigiamos emocijos. Tad polaroidinių nuotraukų koliažai, mėgstamiausio žurnalo iškarpos ar įrėminti mylimiausių autorių knygų puslapiai gali padėti įpūsti jaukumo magijos į tavo buveinę. Nebijok kurti savo išskirtinės erdvės: kartais geriau keliolika eurų išleisti ne picų vakarėliui, o kambario atnaujinimui. Pagražėjusios sienos dėkos kiekvieną rytą!

Mano išsaugoti straipsniai