Ar esate patyrę tą jausmą, kai išlipus iš lėktuvo viskas lyg ir gerai, bet kūnas, regis, vis dar gyvena kitu laiku? Atsibundate vidury nakties išalkę, o dieną svaigsta galva ir apima nenugalimas mieguistumas.
Nuovargis
Naujausias
Paradoksalu, bet ilgas miegas (daugiau nei 9 val.) ne visada suteikia daugiau energijos – jis gali net išbalansuoti natūralų biologinį ritmą.
Pavasaris – metas, kai viskas bunda: saulė kyla aukščiau, gamta žaliuoja, paukščiai čiulba. Atrodytų, turėtume trykšti jėga, tačiau daugelis žmonių šiuo laikotarpiu jaučiasi priešingai – pavargę, mieguisti, be motyvacijos.
Vakare taurė vyno su drauge, šventinis kokteilis ar net nedidelis kiekis alkoholinio gėrimo – daugeliui moterų tai asocijuojasi su atsipalaidavimu ir poilsiu.
Šventės – tai laikas, kai norisi bendrauti, džiaugtis artimųjų kompanija ir dalytis gera nuotaika. Tačiau dažnai po gausybės pasiruošimų, intensyvaus bendravimo ir visur spėjimo jausmo juntamas šventinis nuovargis. Kaip išlaikyti balansą ir mėgautis šventėmis be išsekimo? Štai keli praktiniai patarimai, kurie padės džiaugtis šventiniu laikotarpiu be streso.
Perdegimas darbe – tai vis dažniau pasitaikanti problema, kurią sukelia ilgalaikis stresas, emocinis ir fizinis išsekimas. Jei ignoruojama, ši būklė gali stipriai paveikti tiek profesinį gyvenimą, tiek asmeninę gerovę. Todėl svarbu atpažinti perdegimo požymius ir imtis veiksmų, kol situacija nepablogėjo.
Karštomis vasaros dienomis ieškome gaivos ne tik ore, bet ir mintyse. Nuovargis, perkaitimas, stresas ar net miego sutrikimai gali temdyti net ir saulėčiausią dieną.
Menstruaciniai skausmai – tai nemaloni ir dažna daugelio moterų patirtis. Pilvo spazmai, maudimas, nuovargis ar net pykinimas gali sutrikdyti kasdienę veiklą, nuotaiką ir bendrą savijautą.
Jei nuolat esate dirglūs, sunku sutelkti dėmesį, vargina raumenų silpnumas, nuovargis, galūnių tirpimas, nėra apetito – gali būti, kad organizmui trūksta vitamino B12, kuris svarbus nervų sistemai, kraujodarai ir energijos apykaitai organizme.
Žiema – metas, kai trumpėjančios dienos, saulės trūkumas ir šaltis gali sukelti nuovargį, energijos trūkumą ir netgi sezoninę depresiją. Laimei, yra veiksmingų būdų, kaip kovoti su šiuo žiemos nuovargiu.
Žiemos vidurys dažnai tampa iššūkiu – tamsios dienos, šaltis ir energijos trūkumas gali priversti jaustis pavargusiais ir demotyvuotais.
Šiandieninis jaunimas susiduria su daugybe veiklų, socialinių įsipareigojimų ir informacijos, kuri neretai trukdo geram miegui. Ne kokybiškas ir trumpas miegas ilgainiui lemia nuovargį, prastą savijautą ir netgi gali turėti įtakos mokymosi rezultatams bei fizinei sveikatai. Norint jaustis žvaliai ir energingai, svarbu išsiugdyti gerus miego įpročius ir laikytis miego higienos taisyklių. Štai keletas patarimų, kaip jaunimui pagerinti miego kokybę.