Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Virtuvė
arbatinukas, arbata

Šie 9 maisto produktai padeda išvengti peršalimo ir gripo

Kai už lango pradeda šalti ir prasideda peršalimo bei gripo sezonas, svarbu pasirūpinti savo sveikata ir imunitetu. Vienas efektyviausių būdų apsisaugoti nuo virusų ir bakterijų – tinkama mityba. Kai kurie maisto produktai turi savybių, kurios ne tik stiprina organizmo atsparumą, bet ir padeda greičiau atsigauti, jei jau susirgote. Šiame straipsnyje aptarsime maisto produktus, kurie padės išvengti peršalimo ir gripo.

1. Citrusiniai vaisiai

Citrusiniai vaisiai, tokie kaip apelsinai, citrinos, greipfrutai ir mandarinai, yra vieni geriausių vitaminų C šaltinių. Vitaminas C yra svarbus norint palaikyti stiprų imunitetą, nes jis padeda organizmui kovoti su infekcijomis, stiprina baltuosius kraujo kūnelius, kurie atsakingi už ligų prevenciją.

Kodėl svarbu?
Vitaminas C ne tik stiprina organizmo imuninę sistemą, bet ir padeda mažinti uždegimus, kurie gali kilti peršalus ar susirgus gripu.

Kaip vartoti?
Valgykite šviežius citrusinius vaisius, gerkite šviežiai spaustas sultis arba užberkite citrinos griežinėlius ant savo rytinio užkandžio ar arbatos.

Grožio triukas: receptai su citrina. Išbandyk!
Citrina

2. Imbieras

Imbieras – tai natūralus priešuždegiminis ir antivirusinis produktas. Jo veikliosios medžiagos, tokios kaip gingerolis, padeda sumažinti uždegimus, pagerina kraujotaką ir stiprina imunitetą.

Kodėl svarbu?
Imbieras gali padėti sumažinti peršalimo simptomus, tokius kaip gerklės skausmas ir kosulys. Jis taip pat turi šildančių savybių, kurios ypač naudingos šaltuoju metų laiku.

Kaip vartoti?
Įpilkite šiek tiek tarkuoto šviežio imbiero į arbatą, paruoškite imbiero nuovirą arba įtraukite į įvairius patiekalus ir sriubas.


3. Česnakas

Česnakas jau seniai žinomas dėl savo antibakterinių ir antivirusinių savybių. Jis padeda organizmui kovoti su infekcijomis, nes turi aliciną – natūralų antibiotiką, kuris stiprina imunitetą.

Kodėl svarbu?
Česnakas ne tik apsaugo nuo peršalimo, bet ir gali sumažinti uždegimus organizme, pagerinti kraujotaką ir net palengvinti kvėpavimą sergant gripu ar peršalimo ligomis.

Kaip vartoti?
Pabandykite įtraukti šviežius česnakus į savo kasdienę mitybą, pavyzdžiui, į salotas, sriubas ar tiesiog valgykite su šilta duonos riekele bei aliejumi.


4. Jogurtas ir kiti probiotikai

Probiotikai, kuriuos rasite jogurte, kefyre ir kituose fermentuotuose produktuose, padeda palaikyti sveiką žarnyno florą. Žarnynas yra svarbus imuniteto šaltinis, nes apie 70–80 % mūsų imuninės sistemos ląstelių yra žarnyne.

Kodėl svarbu?
Sveikas žarnynas užtikrina gerą organizmo apsaugą nuo įvairių infekcijų. Probiotikai stiprina organizmo atsparumą ligoms ir padeda išlaikyti tinkamą bakterijų balansą.

Kaip vartoti?
Rinkitės nesaldintus jogurtus, kefyrą ar natūralias probiotines bakterijas turinčius papildus, kad sustiprintumėte savo imunitetą.

Neįtikėtinas jogurto populiarumas: mėgsta ir Kim Kardashian

5. Morkos ir kitos geltonos, oranžinės daržovės

Morkos, moliūgai, batatai ir kitos geltonos ir oranžinės daržovės yra puikus beta-karoteno šaltinis. Beta-karotenas yra svarbus vitaminas A, kuris padeda apsaugoti gleivines ir odą nuo infekcijų.

Kodėl svarbu?
Vitaminas A padeda palaikyti sveikas gleivines, kurios yra pirmoji linija nuo virusų ir bakterijų, taip pat gerina imuninės sistemos funkciją.

Kaip vartoti?
Valgykite šias daržoves šviežias arba gaminkite sriubas, troškinius, kepinius, ar net smulkinkite į salotas.


6. Žaliosios lapinės daržovės

Špinatai, kale, brokoliai ir kitos žalios lapinės daržovės yra puikus vitaminų C, K, A ir folio rūgšties šaltinis. Jos taip pat turi daug antioksidantų, kurie stiprina organizmo atsparumą ir padeda kovoti su uždegimais.

Kodėl svarbu?
Šios daržovės stiprina imuninę sistemą, mažina uždegimus ir yra natūralūs kovotojai su laisvaisiais radikalais, kurie gali pažeisti organizmą.

Kaip vartoti?
Pridėkite špinatų į savo rytinį kokteilį, gaminkite salotas arba įtraukite brokolius į sriubas ar troškinius.


7. Lašiša ir kitos riebios žuvys

Lašiša, skumbrė, sardinės ir kitos riebios žuvys yra puikus omega-3 riebalų rūgščių šaltinis. Šios rūgštys ne tik gerina širdies sveikatą, bet ir padeda kovoti su uždegimais, kas yra labai svarbu stiprinant imunitetą.

Kodėl svarbu?
Omega-3 riebalų rūgštys yra svarbios kovojant su uždegimais, kurie gali silpninti organizmo gebėjimą kovoti su infekcijomis.

Kaip vartoti?
Valgykite šviežią žuvį, kepkite ją ant grilio, troškinkite arba gaminkite žuvų sriubas.

supermaistas
Lašiša

8. Žolelės ir prieskoniai: kurkuma ir raudonėlis

Kurkuma ir raudonėlis yra natūralūs priešuždegiminiai produktai. Kurkumo sudėtyje esantis kurkuminas pasižymi stipriomis priešuždegiminėmis savybėmis, kurios gali padėti sumažinti organizmo reakcijas į infekcijas ir virusus.

Kodėl svarbu?
Šios žolelės ir prieskoniai padeda stiprinti imunitetą ir mažina organizmo uždegimus, kurie gali sukelti gripo ar peršalimo simptomus.

Kaip vartoti?
Įtraukite šias žoleles į savo maistą, sriubas, troškinius arba mėgaukitės šiltu kurkumos gėrimu su pienu (auksinis pienas).

Kurkuma

9. Medus ir propolis

Medus ne tik suteikia saldumą, bet ir turi antibakterinių bei priešuždegiminių savybių. Propolis, kuris taip pat yra bitininkystės produktas, yra žinomas dėl savo gebėjimo kovoti su infekcijomis.

Kodėl svarbu?
Medus ir propolis padeda užkirsti kelią infekcijoms ir sušvelnina peršalimo simptomus, pavyzdžiui, gerklės skausmą.

Kaip vartoti?
Paprastai gerkite šiltą vandenį su šaukšteliu medaus, arba naudokite propolio tinktūrą kovai su gerklės uždegimais.

Medus odai
Medus
Mano išsaugoti straipsniai