Nors vasara po truputį ritasi į pabaigą, daržo sezonas tikrai dar nesibaigia. Rugpjūtis – tai puikus metas antrajai sėjai, ypač jei turite laisvų lysvių po nuimtų agurkų, salotų ar ankstyvų bulvių derliaus.
daržas
Naujausias
Liepos pabaiga – vienas smagiausių laikotarpių kiekvieno daržininko ir sodininko kalendoriuje. Sodas ir daržas šiuo metu jau pilni sunokusių vaisių ir daržovių, tačiau svarbu žinoti, kada yra pats tinkamiausias metas skinti derlių. Kai kurios gėrybės turi būti surinktos nedelsiant, kad išvengtume pernokimo ar kenkėjų, o kitas geriau palikti dar kelioms savaitėms, kad jos pilnai subręstų.
Jeigu rytais darže randi nagraužtas salotas, skylėtas cukinijų ar kopūstų lapus, o ant takelio – blizgius gleivių pėdsakus, tikėtina, kad tavo sodą okupavo šliužai.
Sodo entuziastai vis ieško natūralių, paprastų ir nebrangių būdų, kaip pagerinti augalų augimą, sustiprinti dirvožemį ar net atbaidyti kenkėjus. Vienas netikėtas, bet vis dažniau minimas triukas – šaukštas paprasto cukraus darže. Nors gali skambėti neįprastai, šis metodas išties turi pagrindo.
Vasara jau visai įsibėgėjo, o birželis – vienas svarbiausių mėnesių darže ir gėlyne. Tai metas, kai derlius jau pradeda džiuginti pirmosiomis gėrybėmis, bet tuo pačiu reikalauja nuolatinės priežiūros.
Ravėjimas – vienas iš nemėgstamiausių daržo darbų. Piktžolės, regis, auga greičiau nei pasėliai, o nuolat lenktis ir raškyti žoles – ne tik vargina, bet ir atima brangų laiką. Laimei, yra veiksmingų būdų, kaip jų išvengti be nuolatinio ravėjimo.
Pomidorų sprogimas (skilinėjimas) dažniausiai susijęs su drėgmės svyravimais bei netolygiu augimo tempu. Tai nėra liga ar kenkėjų pažeidimas – tai fiziologinė reakcija į netinkamas augimo sąlygas.
Ne paslaptis, kad sodininkystėje vis dažniau naudojami ne tik tradiciniai metodai, bet ir netikėti, buityje įprasti produktai. Vienas iš tokių – aspirinas.
Daržininkystė – vėl madinga. Namuose užsiauginti sultingų pomidorų, traškių agurkų ar spalvingų paprikų trokšta ir tie, kurie neturi noro patys daiginti sėklų ar gyvena bute be savo sklypo.
Sodas ir daržas – tai ne tik malonus hobis, bet ir pastovus darbas saugant augalus nuo kenkėjų. Amarai, šliužai, tripsai, voratinklinės erkės ir kiti nenaudėliai vasarą suaktyvėja, grasindami tiek gėlėms, tiek daržovėms. Tačiau vis dažniau sodininkai atsigręžia į natūralias priemones, kurios saugo augalus be chemijos.
Vasarą, kai daržai ir gėlynai sužydi visa jėga, kartu su derliumi pasirodo ir nepageidauti svečiai – kenkėjai. Nuo amarų iki baltasparnių, nuo tripsų iki šliužų – vabzdžių karalystė randa būdų patekti į mūsų daržo turtus.
Kavos tirščiai ir bananų žievės dažniausiai atsiduria šiukšlių kibire. Tačiau šios buitinės atliekos – tikras lobis jūsų daržui ir gėlynui! Jos praturtina dirvą maistinėmis medžiagomis, gerina jos struktūrą ir net padeda apsaugoti augalus nuo kenkėjų. Norite daržininkauti tvariau ir pigiau?