Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Sportui skirtos programėlės

„Tos dienos“: sportuoti ar tinginiauti?

Sakoma, kad „tos dienos“ – nėra liga, todėl neturėtum elgtis kaip ligonis ir laikytis lovos režimo. Tačiau dažna mergina patiria pilvo apačios skausmus, kurie, nori ar nenori, tikrai nedidina motyvacijos sportuoti.

O kaip elgiasi intensyviai sportuojančios merginos? Leidžia sau patinginiauti, o gal nepaiso jokių nepatogumo ir sportuoja iš peties? Apie savo patirtį papasakos neseniai sporto salę pamėgusi Erika.

17-metė Erika po pamokų skuba ne sėdėti su draugėmis kavinėje, o į sporto salę. Mergina joje pirmą kartą apsilankė praėjusią vasarą, kai pastebėjo, kad norėtų atsikratyti vieno kito papildomo kilogramo. Kilogramai ištirpo, o štai Erika treniruotėmis itin susižavėjo: jos kompiuteryje pilna motyvuojančių paveikslėlių, ji bene kasdien sportuoja, sveikai maitinasi, o vietoj drybsojimo ant sofos nubėga keletą kilometrų. Vis dažniau Erika susimąsto, kad norėtų sieti savo ateitį su sportu, ir tapti asmenine trenere. Tačiau mergina žino, kad tam reikės daug ir ilgai treniruotis.

O kaip sportininkė tvarkosi su „tomis dienomis?“

„Tos dienos“ tikrai nėra ta tema, kuria dažnai kalbamės su draugėmis. Tačiau esu girdėjusi, kad kai kurioms merginoms „tos dienos“ būna tokios skausmingos, kad jos negali net iš lovos pakilti. Ačiū Dievui, man taip nebūna. Na, nebent pirmąją „sirgimo“ dieną, kai pilvo apačią šiek tiek skauda. Tačiau sporto dėl to tikrai nepraleisčiau.

Tiesa, man nerimą kelia ne skausmas, o pratekėjimas, ypač, kai darau tempimo pratimus ir bijau, kad pakilus nuo kilimėlio pamatysiu tai, ko bijo kiekviena mergina. Ilgą laiką bijojau naudoti tamponus, girdėjau, kad nekaltoms merginoms jų nedera naudoti. Tačiau visos, kurios bent kartą bandė sportuoti naudodamos higieninį paketą, mane supras. Nepatogu, o po aptemptomis sportinėmis kelnėmis nelabai ir paslėpsi.

Nusprendžiau išbandyti tamponus, parduotuvėje ieškojau paties mažiausio dydžio, radau specialiai jaunoms merginoms sukurtus. Mano patarimas visoms, kurios dar tamponų nėra bandžiusios: pirmą kartą geriausia juos išbandyti namuose, o ne, tarkime, mokykloje. Taip mažiau jaudinsiesi ir bus paprasčiau tamponą įsidėti. Bent jau man pavyko iš pirmojo karto. Tiesa, labai svarbu perskaityti naudojimo instrukciją, nes skirtingo dydžio tamponus galima viduje laikyti skirtingą laiką. Tai – vienintelis su tamponais susijęs rūpestis. Sunku patikėti, kad kažkada bėgau krosą naudodama higieninį paketą – kaip buvo nepatogu! Juos dabar naudotu tada, kai neinu sportuoti.

Mano išsaugoti straipsniai