Mėnesinių vėlavimas gali sukelti nerimą, ypač jei nėštumas nėra tikėtinas ar galimas. Tačiau menstruacinio ciklo pokyčius lemia ne tik nėštumas – tai gali būti susiję su įvairiais fiziniais ir emociniais veiksniais.
Paslaptis kelnaitėse
Kartais moterims kyla poreikis paankstinti mėnesines – galbūt dėl artėjančios kelionės, svarbaus renginio ar kitų asmeninių priežasčių. Nors hormoniniai vaistai gali būti veiksmingi, daugelis moterų nori rinktis natūralius būdus, kurie švelnesni organizmui.
Menopauzė – natūralus moters gyvenimo etapas, kai menstruacijos nustoja, o reprodukcinė sistema pereina į naują fazę. Nors menopauzė yra visiškai natūrali organizmo būsena, ji gali sukelti įvairius fizinius ir emocinius simptomus, kurie kartais apsunkina kasdienį gyvenimą.
Menstruacijų skausmas, dar vadinamas dismenorėja, yra dažnas reiškinys, varginantis daugelį moterų. Skausmas gali būti lengvas arba labai stiprus, kartais net trukdantis kasdieninei veiklai.
Skausmas pilvo apačioje moterims yra dažnas simptomas, tačiau jis neturėtų būti ignoruojamas. Nors kartais tai gali būti susiję su natūraliais procesais, tokiais kaip menstruacijos, kartais šis skausmas gali signalizuoti apie rimtas sveikatos problemas, kurioms būtina dėmesys ir gydytojo konsultacija.
Pilvo apačios skausmas yra viena iš dažniausių priežasčių, dėl kurios moterys kreipiasi į gydytojus. Nors tai gali būti susiję su nesudėtingomis priežastimis, tokiomis kaip menstruacijos, dažnai šis skausmas gali signalizuoti apie rimtesnes ginekologines problemas.
Pirmoji nėštumo konsultacija su ginekologu – svarbus žingsnis būsimos mamos kelionėje. Ginekologai siekia užtikrinti tiek mamos, tiek kūdikio sveikatą, todėl konsultacijų metu dažnai užduoda konkrečius klausimus.
Artėjant penktai dešimčiai daugelį moterų pradeda kamuoti pirmieji menopauzės simptomai: pila karštis, svaigsta galva, padidėja prakaitavimas.
Skaičiuojama, kad visame pasaulyje policistinių kiaušidžių sindromu (PKS) serga 8-13 proc. vaisingumo amžiaus moterų.
Europoje, kurioje statistinius duomenis lyginti paprasčiau, manoma, kad PKS patirti gali 1 iš 10 moterų. Vis dėlto, nepaisant to, kad ši liga – tarp dažniausių hormoninių moterų sutrikimų, informacijos apie ją vis dar trūksta ir viešojoje erdvėje, ir sveikatos priežiūros specialistams, o tai lemia ir tai, kad dalis moterų gali nežinoti, kad jų patirtimi simptomai gali būti susiję būtent su šiuo sindromu.
Hormonai yra itin svarbūs biocheminiai reguliatoriai, kurie veikia daugelį mūsų organizmo funkcijų – nuo medžiagų apykaitos ir augimo iki nuotaikos, miego ir reprodukcijos.
Menstruacijų laikotarpis daugeliui moterų gali sukelti diskomfortą, nuovargį ir net skausmą, todėl natūralu, kad daugeliui kyla klausimas, ar verta sportuoti šiuo laikotarpiu.
Policistinių kiaušidžių sindromas (PKS) yra viena dažniausiai pasitaikančių endokrininių sutrikimų tarp vaisingo amžiaus moterų. Tai būklė, kuri paveikia moters hormonų lygį, menstruacijų ciklą, vaisingumą ir bendrai sveikatą.