Kartais gyvenimą netikėtai pakeičia vienas sprendimas – toks, kuris atveria visiškai naują pasaulį. Tokia istorija interviu metu pasiadalino ir pilotė Radvilė Tručionytė. Vienas drąsus žingsnis – šuolis su parašiutu – tapo lemtingu posūkiu. Nuo netikėtai atrasto pomėgio iki rimtų pilotavimo studijų, nuo rampos agentės pareigų iki svajonės valdyti lėktuvą – ši istorija įkvepia tikėti, kad tikras pašaukimas gali ateiti ne tada, kai to tikiesi, bet tada, kai esi pasiruošęs priimti iššūkį.
studijos
Naujausias
Studento gyvenimas – ne tik paskaitos, sesijos ir aštuoni puodeliai kavos per dieną.
Studijų metu svarbu išlaikyti energiją ir koncentraciją. Tinkami užkandžiai gali padėti palaikyti produktyvumą ir suteikti reikalingų maistinių medžiagų. Jei neturite orkaitės arba norite greitų sprendimų, šie receptai yra būtent tai, ko jums reikia. Štai 5 greiti ir skanūs užkandžiai, kuriuos lengvai paruošite be orkaitės.
Studijų ar mokyklos metai yra intensyvus laikotarpis, kupinas ne tik žinių siekimo, bet ir iššūkių. Daug moksleivių ir studentų susiduria su stresu, įtampa ir net nerimu. Norint išlaikyti gerą psichinę sveikatą šiuo metu, svarbu įgyti tinkamų įpročių ir rūpintis savimi. Štai keletas praktinių patarimų, kaip pasirūpinti psichine sveikata mokantis.
Darbo kodekse numatyta, kad privaloma gerbti darbuotojo pasirinkimą tobulėti profesiškai, taigi darbdavys privalo imtis priemonių, kad darbuotojas galėtų didinti savo kvalifikaciją ir profesionalumą, taip pat – gebėjimą prisitaikyti prie besikeičiančių verslo, profesinių ar darbo sąlygų.
Mokymosi visą gyvenimą procesas vis dar apipintas įvairiais stereotipais. Dažnai ši veikla yra siejama tik su specifinėmis grupėms arba formaliuoju švietimu, t. y. studijomis.
Jau nuo birželio 1-osios prasideda pagrindinis priėmimo etapas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Norintys studijuoti galės teikti prašymus per LAMA BPO informacinę sistemą.
Perėjimas iš mokyklos į universitetą – svarbus gyvenimo etapas, kuris gali būti ir jaudinantis, ir iššūkių kupinas. Pradedant naują etapą, susiduriame su pokyčiais, reikalaujančiais adaptacijos: nauja aplinka, savarankiškumas, didesnė atsakomybė. Tačiau tinkamai pasiruošę, šį perėjimą galime paversti ne tik lengvesniu, bet ir įkvepiančiu. Štai keletas patarimų, kurie padės lengviau prisitaikyti prie naujo gyvenimo etapo.
Studijos užsienyje tampa vis populiaresne galimybe, tačiau daugelis studentų susiduria su klausimu – ar tai tikrai verta? Apžvelkime pagrindinius privalumus ir iššūkius, taip pat studentų patirtis, kurios gali padėti geriau suprasti, ko tikėtis studijuojant kitur.
Studijų metu daugelis studentų susiduria su stresu – laiko trūkumas, egzaminų spaudimas, didelis užduočių kiekis ir neretai derinamas darbas gali sukelti nuovargį bei įtampą. Stresas ne tik veikia mūsų produktyvumą, bet ir kenkia sveikatai bei emocinei gerovei. Tačiau yra būdų, kaip su juo susidoroti ir sukurti pusiausvyrą tarp mokymosi ir poilsio. Štai keletas praktinių patarimų, kurie padės lengviau valdyti stresą studijų metu ir palaikyti produktyvumą.
Tarptautinį verslą anglų kalba Vilniaus universiteto (VU) Verslo mokykloje studijuojančios trečiakursės Estelos Marcinkevičiūtės akademinė kelionė – netipiška.
Norint studijuoti užsienyje, nebūtina būti „šimtukininku“ arba turėti milijonierius tėvus. Kasmet vis daugiau Lietuvos jaunuolių praveria užsienio šalių universitetų duris....