Cukrus dažnai vadinamas „baltąja mirtimi“, tačiau jo poveikis mūsų sveikatai ir grožiui yra dar platesnis, nei galėtume manyti. Šiuolaikinėje mityboje cukraus perteklius siejamas su daugybe sveikatos problemų – nuo antsvorio iki odos senėjimo. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kodėl verta vengti cukraus ir kaip jis veikia mūsų organizmą bei odą.
cukrus
Parduotuvių lentynos ką tik lūžo nuo Helovyno tematikos saldumynų, kuriuos jau spėjo pakeisti kalėdiniai šokoladukai, sausainiai ir advento kalendoriai.
Cukrus yra viena iš dažniausiai vartojamų medžiagų, kurią randame beveik visuose perdirbtuose maisto produktuose.
Ar kada nors atsidūrėte situacijoje, kai atrodo, jog negalite atsispirti saldumynams? Šokoladas, pyragaičiai, saldainiai – visi jie atrodo nepakeičiami jūsų kasdienybėje.
Yra merginų, kurioms, rodos, nė nereikia stengtis, norint išauginti ilgus plaukus. Patikėk - tik labai labai maža dalis nė pirštelio nepajudina, jog galėtų džiaugtis ilgais bei spindinčiais plaukais....
Vis verkiame, jog sušilus orams niekaip nesugebame atsikratyti šokoladukų, pyragėlių ar saldžios arbatos, todėl riebaliukai ant klubų kaupiasi milžinišku tempu? O jei pakeistume įprastą baltąjį cukrų į rudąjį?
Cukrus yra vienas iš labiausiai vartojamų ingredientų pasaulyje, tačiau per didelis jo kiekis gali sukelti įvairių sveikatos problemų, tokių kaip nutukimas, diabetas, širdies ligos ar energijos svyravimai. Jei norite pagerinti savo sveikatą ir jaustis energingesni, mažinti cukraus kiekį kasdienėje mityboje – puiki pradžia. Štai keli patarimai, kaip tai padaryti be didelio streso.
Cukraus vengimas nereiškia, kad reikia atsisakyti saldžių malonumų. Yra daugybė sveikų desertų, kuriuos galima lengvai pasigaminti be pridėtinio cukraus ir be kaltės jausmo. Štai keletas paprastų, bet gardžių receptų, kurie patenkins jūsų saldumynų troškimą natūraliu būdu.
Per didelis cukraus kiekis mityboje gali sukelti daug sveikatos problemų, pradedant svorio augimu ir baigiant padidėjusia širdies ligų bei diabeto rizika.
Kepenys yra vienas svarbiausių mūsų organizmo organų, atsakingas už detoksikaciją, maistinių medžiagų apdorojimą ir energijos saugojimą.
Prasidėjus šiltajam metų sezonui daugelio dėmesį patraukia maisto produktai ar gaivieji gėrimai su užrašais „dietinis“ arba „sumažintas cukraus kiekis“. Tikėdamiesi greitai padailinti kūno formas ar pagerinti sveikatą, vartojant dirbtinius saldiklius, žmonės neretai sulaukia priešingo efekto ar netgi pradeda jausti jiems priklausomybę. Vaistininkai įvardijo, kokie mitai dažniausi sklando apie saldiklius ir kaip saikingai vartoti saldiklių turinčius produktus bei kokį...
Tikriausiai visos turime draugą ar draugę, kurie negali ramiai praeiti pro parduotuvėje esančius bulvių traškučių skyrius. Jų akys krypsta link spalvotų lentynų, o rankos tiesia į didžiausią bulvių traškučių pakelį, kuriame... gausu grėsmės. O jei ir tu pati dažnai užkandžiauji bulvių traškučiais, darai sau nepataisomą žalą!...