Amžėjant keičiasi ne tik mūsų išvaizda, bet ir organizmo poreikiai. Ypač moterims po 40 metų svarbu atkreipti dėmesį į mitybą – būtent ji gali padėti išlaikyti energiją, stiprinti kaulus, palaikyti hormonų pusiausvyrą ir sumažinti lėtinių ligų riziką.
Hormonai
Naujausias
Kas bendra tarp paauglio su spuogais ir brandžios moters su išsausėjusia, jautria oda? Pasak kosmetologės, veido priežiūros terapeutės, masažuotojos Kristinos Kalėdienės, atsakymas – hormonai.
Gyvenant sparčiu tempu, vis daugiau žmonių atsigręžia į natūralius papildus. Adaptogeniniai grybai - puikus pasirinkimas atstatant balansą...
Menopauzė – tai natūralus moters gyvenimo etapas, dažnai lydimas įvairių fizinių ir emocinių pokyčių. Karščio bangos, nuotaikų kaita, nemiga, nuovargis ir hormonų disbalansas – tai tik dalis simptomų, su kuriais susiduria moterys.
Kai nepavyksta numesti svorio nepaisant sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo, kaltinti save – dažna, bet klaidinga reakcija. Iš tiesų, vienas iš svarbiausių (ir dažnai ignoruojamų) veiksnių – hormonų pusiausvyra.
Karštomis vasaros dienomis prakaitavimas – natūrali organizmo reakcija į šilumą. Tačiau kai kuriems žmonėms gausus prakaitavimas galvos srityje pasireiškia net ir esant vėsesniam orui ar be akivaizdžios priežasties. Toks reiškinys gali kelti nepatogumų, paveikti savijautą, net pasitikėjimą savimi. Kodėl taip nutinka ir ką verta apie tai žinoti?
Spuogai – tai problema, su kuria dažnai siejamas paauglystės laikotarpis. Tačiau vis dažniau su šia odos būkle susiduria ir suaugusieji, ypač moterys nuo 25 iki 45 metų.
Spuogai – ne tik paauglystės problema. Jie gali varginti ir suaugusius, net jei oda iš pirmo žvilgsnio atrodo normali ar net sausa. Dažnai jų priežastis slypi ne tik genetikoje ar hormonų veikloje, bet ir kasdienėje veido priežiūros rutinoje, kurioje, net to nepastebint, darome žalingų klaidų.
Hormoninė aknė - tai ne tik paauglystės problema. Daugybė moterų ir vyrų, net sulaukę 20-30 metų ar daugiau, susiduria su lėtine akne, kuri dažnai susijusi su hormoniniais svyravimais.
Įžengus į garbingą 70-ies metų ribą, moters organizmas ima keistis dar sparčiau: lėtėja medžiagų apykaita, mažėja raumenų masė, silpnėja kaulai, keičiasi hormonų pusiausvyra.
Kai kurios vaistažolės (pvz., margainis, ciberžolė, kiaulpienė) gali turėti teigiamą poveikį kepenims, bet jos neturėtų būti pagrindinis gydymo būdas.
Dauguma moterų žino, kad žindymas yra naudingas ne tik kūdikio sveikatai, bet ir pačiai mamai. Žindymas ne tik maistas, bet ir saugumas.