Visame pasaulyje vis daugiau diskutuojant apie organizmui palankią, subalansuotą mitybą, žarnyno mikroflorą ir jos disbalanso poveikį sveikatai, vis dažniau atsigręžiama į probiotikus bei jų turinčius produktus.
Sveika mityba
Naujausias
Šiuolaikinio gyvenimo tempas, nuolatinis skubėjimas ir dažnas pasirinkimas vartoti greituosius angliavandenius jau tapo kasdienybe. Tačiau tokia mityba turi ilgalaikių pasekmių: nuo svorio augimo ir energijos svyravimų iki lėtinių uždegimų, kraujotakos sutrikimų bei greitesnio organizmo senėjimo.
Rytas. Skubėjimas, vos spėji įlipti į kelnes, o pirmas dalykas – kava. Vieniems – tai įprotis, kitiems – „pusryčiai puodelyje“.
Atėjus gegužei, vis dažniau pagalvojame apie artėjantį maudymosi sezoną – atostogas, paplūdimį, saulę ir, žinoma, maudymosi kostiumėlį.
Po šaltojo sezono dažnai jaučiamės pavargę, apsunkę ir stokojantys energijos. Pavasaris – puikus metas atnaujinti mitybą ir pripildyti organizmą lengvais, bet maistingais produktais.
Ne veltui sporto klubai sausį būna sausakimši – šis mėnuo daugeliui yra naujų pradžių, švaraus, balto puslapio ir tikslų bei šventinių rezoliucijų įgyvendinimo laikas, kai po šventinio maratono ryžtamės gyventi sveikiau, labiau rūpintis gera savijauta.
Ar kada nors susimąstėte, kodėl kai kurie žmonės gyvena daugiau nei šimtą metų, išlaikydami ne tik sveikatą, bet ir gyvenimo džiaugsmą? Nors genetika tikrai turi įtakos, daugybė tyrimų rodo – mityba yra vienas svarbiausių ilgaamžiškumo veiksnių.
Magnis – tai vienas svarbiausių mineralų mūsų organizmui, tačiau dažnai jo trūksta net tiems, kurie laikosi sveikos mitybos principų.
Kai nepavyksta numesti svorio nepaisant sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo, kaltinti save – dažna, bet klaidinga reakcija. Iš tiesų, vienas iš svarbiausių (ir dažnai ignoruojamų) veiksnių – hormonų pusiausvyra.
Šiandien vis dažniau girdime apie vitaminų ir papildų naudą organizmui, tačiau kyla klausimas – ar jų tikrai reikia, ar užtenka subalansuotos mitybos?
Mityba yra vienas svarbiausių ilgalaikės sveikatos ir ilgaamžiškumo veiksnių. Mokslininkai nuolat atlieka tyrimus, siekdami nustatyti, kurie maisto produktai gali padėti ilgiau išlikti sveikiems ir gyvybingiems.
Parduotuvių lentynos ką tik lūžo nuo Helovyno tematikos saldumynų, kuriuos jau spėjo pakeisti kalėdiniai šokoladukai, sausainiai ir advento kalendoriai.